Bydlení pro vašeho psa

Máte doma psa a chcete mu zajistit pohodlí, které si zaslouží? Ať už je váš pes malý nebo velký, každý si zamiluje pohodlný pelíšek, ve kterém se bude moci v klidu nerušeně prospat. Kam psí pelíšek v interiéru umístit a jaký mu vybrat? Proč nejsou vhodným pelíškem pro psa látkové domečky?

Jak v interiéru umístit psí pelíšek

Každý pes potřebuje mít svůj kout, kam se může uchýlit a odpočívat. Proto pokud si pořizujete psa, zakupte mu pelíšek, který bude jen a jen jeho. Zvykat si na něj musí odmalička, protože později by to už mohl být problém. Abyste ho v něm naučili spát, přeneste ho do pelíšku vždy, když bude usínat. Štěně si na tento rituál brzy zvykne a bude po čase do pelíšku chodit spát samo. Pokud máte psa menší rasy, bude vám stačit pelíšek jedné velikosti. Pokud máte ale psa, který brzy vyroste na dvojnásobnou výšku, budete také muset dokupovat nový prostornější pelíšek. V každém prodejně se zvířecími potřebami můžete sehnat hned několik druhů psích pelíšků. Mezi nejčastější patří klasické měkké polštáře ze zvednutými okraji a to v různých velikostech. Výjimkou nejsou ani malé látkové domečky, které ale ocení spíše kočky. Pes většinou potřebuje mít přehled o tom, co se kolem něj děje, a tak chce mít vždy dobrý rozhled po místnosti. Všimněte si, jak si váš pes většinou lehá – hlavou je natočený ke dveřím, aby hned uviděl každého nově příchozího. Proto není překvapením, že i pelíšek musí být umístěný tak, aby z něj měl pes dobrý výhled. Současně ale také touží po klidu, a proto pelíšek nesmí být na žádném frekventovaném místě, ale spíše na straně, kde pes ví, že mu zezadu nehrozí žádné nebezpečí. Pozor si dejte také na to, aby váš pes neležel v průvanu nebo na přímém slunci. Pokud bude sám chtít být v dosahu slunečních paprsků, lehne si tak, jak mu vyhovuje. Nikdy by ale neměl mít pelíšek samotný vystavený slunci. Poblíž pelíšku je dobré umístit úložný box se psími hračkami. Ten vybírejte co nejnižší, aby do něj sám pes dosáhl a mohl si tak kdykoliv vytáhnout některou ze svých hraček.

Zajímavé tipy: Sledujte magazín pro dívky a svatební magazín

Kam se psí miskou

Pelíšek už máme na svém místě a nyní přichází řada na uložení misek s vodou a jídlem. Nejvhodnější místností pro uložení psích misek je pochopitelně kuchyň nebo chodba. Rozhodně by to neměla být obytná místnost nebo koupelna, kde je velké procento vlhkosti. Stejně jako tomu bylo u pelíšku potřebujeme najít takové místo, kde bude mít pes klid, tedy tam, kudy se často neprochází. nejlepší je pro tento případ roh místnosti. Pod misky dejte raději ještě podložku, abyste předešli případným nehodám. Pokud však k nějaké i přesto dojde, psa za ni netrestejte. Nevěděl by přesně, za co je kárán a měl by zbytečné obavy s každého jídla, kdy se musí k miskám znovu přiblížit.