Domov s vůní dřeva

Máte rádi přírodní materiály a rádi byste je dostaly i do svého interiéru? Není nic snadnějšího – stačí si jen vybrat. Nabídka nábytku a dalších interiérových prvků je velká a vybrat si z ní musí prostě každý. Zažijte tu kouzelnou atmosféru, kdy vstoupíte do domu a cítíte tu nádhernou vůni dřeva, která se lina všude kolem. Zařiďte si svůj domov s vůní dřeva a nechejte se hýčkat příjemnou atmosférou, která vám takto v domácnosti vznikne velmi snadno.

Když to chcete rozjet ve velkém

Pokud zakomponování dřevěných prvků do interiéru myslíte vážně a chcete se pustit do velké rekonstrukce, pak budete potřebovat důkladnou přípravu a možná i bytového designéra, který vám doporučí, jaké druhy dřeva vhodně nakombinovat tak, aby vzniklý dojem byl co nejlepší. První, co si musíte důkladně promyslet, je podlaha. Budete ji také chtít dřevěnou? Pokud ano, počítejte s vyššími náklady. Na druhou stranu tak ale získáte především vysoce odolnou podlahu, která vám bude dobře sloužit po několik let. Nejčastěji se na dřevěné podlahy používá dub, který je odolný vůči mechanickému poškození. Co ještě můžete nechat vyrobit ze dřeva do svého interiéru jsou různé sloupy, které se těší hojné oblibě. Stále se také vyrábějí a aplikují dřevěné tapety, avšak postupně se od nich upadá a jsou nahrazovány samolepicími tapetami s motivem dřeva. Tato varianta je pochopitelně levnější, ale na druhou stranu se vám tak nedostane vůni dřeva, což je to, po čem většina milovníků přírodních materiálů naopak touží ze všeho nejvíce. Změny se mohou dotknout i vašeho schodiště. Dřevěné schody jsou totiž kvalitní, odolné a na rozdíl od jiných stavebních materiálů velmi snadné na údržbu. Vyhrát si můžete i se zábradlím. Díky dřevu si z něj totiž můžete nechat vytvořit opravdový skvost – zábradlí, které nebude mít nikdo jiný.

Zajímavé tipy: Sledujte nejnovější horory nebo hry na počítač

Dřevěný nábytek

Jestliže si netroufáte na žádné razantní změny ve svém interiéru, ale přesto byste rádi svůj domov provoněli dřevem, můžete si pořídit alespoň dřevěný nábytek. Tech ponechte v jeho přirozené podobě, protože jedině tak bude opravdu působit jako kus přírody. Skvěle bude vypadat například celá nábytková souprava do obývacího pokoje. Do takového prostředí stačí pak už jen krb a pohodlné křeslo a máte hotovo. Nebojte se využít ani sukové dřevo, které vypadá ještě o něco přirozeněji. Vyhotovit si z něj můžete nechat například police, knihovnu nebo konferenční stolek. Využití dřevěného materiálu má tu výhodu, že jej můžete kombinovat i s jinými druhy materiálů. Proto není problém použít společně se dřevem například sklo. Tak mohou vzniknout zajímavé dveře s vysklenými okny nebo praktický bar na lahve. Nechte do svého domu nahlédnout dřevěný materiál a uvidíte, že už se jej nikdy nebudete chtít vzdát.