3 důvody, proč svěřit měření hluku profesionálům

Změřit hluk přece není těžké. Stačí telefon, aplikace a trocha volného času. Nebo jde o komplexnější problém? Ano, jde. A v tomto článku vám to dokážeme.

Měření hluku můžete provést i na vlastní pěst. Připravte se ale na to, že se připravíte o spoustu benefitů, které vám mohou odborníci nabídnout. V následujících řádcích vám tedy přinášíme tři důvody, proč je lepší si najmout odborníky na měření hluku.

Mají lepší vybavení

Pokud chcete zjistit pouze orientační hodnoty, pak si vystačíte s telefonem a mobilní aplikací. Ke kvalitnímu a spolehlivému měření hluku toho ale budete potřebovat mnohem víc. K měření kročejového hluku se hodí kvalitní mikrofon, měřidlo hluku a speciální sestava kladiv, která na druhé straně simuluje lidské kroky. Speciální techniku budete potřebovat i k měření akustiky a dalším úkonům. A rozhodně to není nic levného.

Mají odborné znalosti

Na první pohled se to sice nemusí zdát, ale znalostí, které jsou potřeba k pouhému změření hluku v místnosti, je potřeba opravdu hodně. Dalo by se říct, že je to doslova věda. Potřebujete umět dobře počítat, správně používat daná zařízení a také znát materiály a postupy, kterými se dají všechny problémy vyřešit. Pokud se vám tedy nechce investovat stovky až tisíce hodin do individuálního studia, raději se svěřte do rukou profesionálům. Ušetříte si čas a v konečném součtu i peníze.

Není to tak drahé

Samozřejmě záleží na vybrané firmě a dodavateli. Pokud to ale vezmeme obecně, měření hluku rozhodně není tak drahé, jak si myslíte. Za změření hluku a vyřešení problémů v některých případech zaplatíte pouze několik desítek tisíc. Pokud se jedná o větší problém, který si vyžádá rekonstrukci, tak i stovky tisíc. Ve většině případů ale částky udržíte velice nízko. To znamená, že získáte kvalitní řešení vašich potíží s hlukem a zároveň si ušetříte chyby, které byste udělali neodbornou manipulací a měřením.