IP kamerový systém má spoustu výhod

Pokud chcete ochránit nemovitost, zaměstnance a majetek, neobejdete se bez kamerového dohledu. V současné době spousta podniků i organizací používá monitorovací systémy ke sledování každodenních činností na pracovišti. Bohužel, často se ještě používají analogové kamerové systémy. Chcete však moderní řešení?

IP (internetový protokol) monitorovací systém je digitální kamerový systém, který odesílá a přijímá signál prostřednictvím počítačové sítě. Kdežto analogová kamera posílá svůj zdroj pouze přímo do digitálního videorekordéru (DVR). Kamerové systémy IP mají hned několik předností v porovnání s analogovými, například mají vysoké rozlišení.

Důvody, proč používat IP kamerové systémy

  • Přístupnost. Pokud jste připojeni k internetu, máte přístup ke kamerám kdykoliv a odkudkoliv.
  • Rozlišení. Zrnitá a rozmazaná videa jsou minulostí. Novodobé IP kamery totiž mají vysoké rozlišení, a proto umožňují i mnohonásobné přiblížení. Kamery často mají rozlišení více než 30 megapixelů a nabízejí HD 1080p i 4K rozlišení.
  • Ukládání záznamů. Už žádné disky a karty. Video se totiž ukládá digitálně. V poslední době se přechází na cloud.
  • Sdílení videa. Záběry si můžete v počítači či mobilním telefonu nejen prohlížet, ale také je sdílet s ostatními.

Pokud tedy ještě používáte analogové řešení, nebojte se změny. Přechod na IP kamerový systém je snadný, investice se navíc vyplatí, protože vám zařízení vydrží dlouhá léta.

Kdo nabízí IP kamerové systémy?

Jednou ze společností, která v České republice poskytuje IP kamerové systémy, je Novatec. Jedná se o předního poskytovatele bezpečnostních řešení pro obchod a průmysl. Působí v pěti evropských zemích. Využít služeb této společnosti můžete i v případě, že potřebujete zabezpečit rodinný dům či průmyslový areál. Více informací najdete na webové stránce https://www.novatec-eas.cz.