Kované brány se těší velké oblibě. Jaký typ kované brány zvolit?

Brány patří mezi důležitou součást oplocení každého rodinného domu či komerční budovy, jelikož slouží k zajištění přístupu na oplocený pozemek. V posledních letech se pozornost ubírá zejména na kované brány, které disponují mnoha přednostmi. Pokud se chystáte na pořízení kované vjezdové brány, pak si můžete vybrat hned z několika možností.

Výhody kovaných bran

Mezi hlavní přednosti kovaných bran patří zejména vysoká odolnost a dlouhá životnost. Brány z kovu také nevyžadují žádnou údržbu. Mimo jiné se brána z kovu postará o reprezentativní a elegantní vzhled vstupu na vaši zahradu či pozemek. Výhodou je také zajištění vyšší ochrany pozemku, jelikož brány a ploty z kovu lze doplnit o řadu bezpečnostních prvků, které znesnadní vstup na váš pozemek cizím lidem.

Z jakých typů bran lze vybírat?

O oblíbenosti bran z kovu svědčí fakt, že lze vybírat hned z několika typů bran. Vjezdové brány se rozlišují především podle způsobu otevírání, a to na křídlové a posuvné. Křídové brány se pak ještě dělí na jednokřídlové a dvoukřídlé. Posuvné brány lze rozdělit na samonosné pojezdové brány a posuvné kolejnicové.

Při volbě správného typu vjezdové brány je třeba vzít v úvahu zejména charakteristiku pozemku a jeho okolí, především vzdálenost brány od silnice, chodníku a domu. Křídlové brány se otevírají buď do vozovky, anebo směrem na pozemek. Nevhodné jsou zejména u frekventovaných silnic. Posuvné brány se pak otevírají posunem do strany a vyžadují prostor podél plotu. Velké popularitě se aktuálně těší především samonosné pojezdové brány, které lze otevřít i bez odklízení spadaného listí či sněhu.

Brána dle vašich představ

Chcete, aby váš pozemek disponoval vjezdovou bránou, která bude splňovat veškerá vaše očekávání? Právě v tom vám pomůže kovovýroba Havlíčkův brod, která disponuje bohatými zkušenostmi v oblasti výroby plotů a bran. Díky tomu navrhne funkční a efektivní řešení a poradí si i se složitějšími požadavky. Zámečnictví a kovovýroba Pelhřimov si také poradí s výrobou schodiště na míru, bezpečnostním oplocením strojů apod.