Rozlučte se slimáky jednou provždy!

Jsou slizcí, chroupou nám naší úrodu a jsou všude! O kom je řeč? No přeci o zrzavých slimácích, kteří v posledních letech doslova zaplavily naší republiku a zahrádkářům přinesli jen samé problémy. Po letošní tuhé zimě by jich nemuselo být tolik, ale i tak je dobré se na ně připravit.

Jsou tu?

Pokud byste se rádi dozvěděli, zda se slimáčí invaze týká i vás, stačí jen zajít do stinného místa na zahradě a trochu zde rýpnout do hlíny. Uvidíte, že se hned ukáže několik chrabrých jedinců, kteří zde spokojeně vychrupkávají a sbírají síly na další hostinu, kterou jste jim připravili na vašich záhoncích. Abychom je však všechny takto našli, museli bychom rozrýt celou zahradu, a stejně by to k ničemu nebylo. Proto je dobré jít na ně od lesa a hostinu jim skutečně dopřát, ovšem ne takovou, jakou by si představovali.

Čtyři nosy

Slimák má hned 4 nosy a proto vždy bez problému najde potravu. Proto je vhodné mu naservírovat opravdu voňavou záležitost v podobě modrých kapslí či nejrůznějších prášků, které mají dehydratační účinky. Jak je známo, slimák jede na slizu, a ten je tvořen z 99% vodou. Pokud jej dehydratujete, je to jako byste proděravěli automobilu benzínovou nádrž, prostě neujede už ani metr, a sluníčko se o něj již postará. Výhodou těchto přípravků je navíc to, že nejsou nebezpečné pro teplokrevné živočichy. Nemusíte tak mít strach o děti ani psy.

Sbírejte

Mnoho lidí dělá tu chybu, že slimáka sice preparátem zahubí, ale dále se o něj již nestarají a nechají ho tam kde je. To je ovšem chyba, protože jeho mršinka přivábí nové kamarády, kteří se o něj postarají a pak rovnou opět o vaše rostlinky. Je tedy nutné neustále sbírat a to nejlépe ráno a večer, kdy je jejich aktivita nejvyšší a kdy jich naleznete na zahradě největší množství. Dívejte se i pod listy. Je to sice běh na dlouhou trať, ale dá se vyhrát.