S úklidem vám pomohou stroje

Ať se snažíte doma udržovat pořádek jakkoliv, generálnímu úklidu celé domácnosti se prostě nevyhnete. Pokud patříte mezi milovníky moderních technologií a rádi zkoušíte nové triky, jak si úklid co nejvíce usnadnit, pak vás bude zajímat dnešní článek, ve kterém představíme několik chytrých pomocníků pro vaši domácnost. Nenamáhejte se zbytečně a přenechte práci strojům, které budou pracovat za vás. A jaké to jsou?

Robotický umývač oken

V našich končinách je zatím stále trochu tabu, ale ti, co jej již vyzkoušeli, si ho nemohou vynachválit. Jedná se o malou šikovnou pomůcku, kterou stačí upevnit na okno a ona už sama zajistí, aby bylo dokonale čisté. Nemusíte mít obavy, že by robotický umývač z vašeho okna spadl, jelikož je proti pádu jištěn speciální pojistkou. Existuje pochopitelně více druhů umývačů oken, ale většina je založena na stejném principu. Přístroj stačí nabít v zásuvce, pak jej doplnit čisticím prostředkem, a pak už jen sledovat, jak se vaše okna pomocí tohoto pomocníka čistí. Nezanechává za sebou žádné šmouhy a je opatřen speciální kontrolkou, která vás upozorní na nízký stav baterie. Výhodou robotického umývače oken je to, že vám pomáhá ušetřit čas i peníze. Nevýhodou je vysoká pořizovací cena, která by mohla některé potenciální zájemce od koupě odradit. S tímto pomocníkem ušetříte peníze, finance navíc vždy přijdou vhod.

Robotický vysavač

Tento šikovný pomocník už si své postavení v českých domácnostech v průběhu několika málo let našel a to je jedině dobře. Je to skutečně nepostradatelný stroj, který zajistí čistotu vašich podlah rychle a bez námahy. Stejně jako tomu bylo u robotického umývače i vysavač stačí nabít, položit jej na danou plochu zařízení spustit. Pak už je vše v jeho režii. Vysavač se bude volně pohybovat po podlaze a odstraňovat z ní nečistoty. Je opatřen speciálními senzory, které zabrání tomu, aby vysavač například narazit do nábytku nebo spadl ze schodů. Pracovat tak může opravdu bez jakékoliv vaší pomoci. Vyzkoušejte ho a přesvědčte se na vlastní oči, jak dokonale pracuje a čistí povrchy po celém domě. Už nikdy se nebudete muset potýkat s krátkým kabelem od vysavače nebo špatně dostupnými místy pod stolem. Robotický vysavač pronikne snadno i na pro vás hůře dostupná místa.

Robotický vytírač

Novinkou je robotický vytírač, který pracuje stejně jako výše uvedený vysavač, jen s tím rozdílem, že podlahu důkladně vytírá. Opět jej musíte jen nabít, doplnit do něj čisticí prostředek a vodu, a pak jen sledovat, jak se sám popere s nečistotou na vaší podlaze. Samozřejmostí jsou potřebné senzory a kontrolky, které zabraňují jakýmkoliv komplikacím, které by při používání robotického vytírače mohly nastat. Vyzkoušejte kombinace všech výrobků, které jsme vám dnes představili a úklid už pro vás nebude žádnou překážkou.