Stěhováci vám usnadní stěhování bytu i domu

Stěhování do nového bydliště může být stresující záležitostí i pro jinak vyrovnané jedince, ať už se jedná o stěhování Praha nebo Kolín. Pokud se obrátíte na renomovanou stěhovací službu, ušetříte si spoustu starostí. Zkušení stěhováci ví, že nejde jen naložení krabic a nábytku na jedné adrese a jejich vyložení o několik kilometrů dál. Pro úspěch celé akce musí zvážit řadu faktorů, o kterých byste možná ani neuvažovali.

Přestěhování nebo komplexní služba?

Nejméně nákladná varianta je přestěhování, tedy naložení nábytku i krabic, které jste sami zabalili a převezení do nového bydliště, kde se vše znovu vyloží. Pokud si ovšem chcete usnadnit život, můžete si objednat kompletní servis. Pracovníci stěhovací firmy zabalí vaše věci, demontují nábytek, který neprojde dveřmi, vše naloží, převezou na vaší novou adresu a vše opět vyloží a vybalí.

Seriózní stěhovací firmy jsou pojištěné jak proti poškození majetku, tak proti krádeži. Kompletní služba s balením, demontáží a opětovnou montáží nábytku vás v případě menšího bytu vyjde přibližně na 8 až 10 000 korun. 

Stěhování těžkých břemen

Firmy nabízí i stěhování těžkých břemen. Za těžké břemeno se považuje věc, která váží 100 kilogramů a více. Pod tímto pojmem si většina z nás představí pianino nebo klavír, může se ale jednat i o trezor, umělecké dílo, nebo třeba lékařský přístroj. Stěhováci si před vlastní akcí projdou celou trasu, aby při přesunu nedošlo k poškození stěhovaného objektu, ani okolí.

Kam s nepotřebnými věcmi?

Kromě vlastního stěhování se mnoho firem specializuje i na vyklízení domů, bytů, kancelářských prostor a na ekologickou likvidaci všeho nepotřebného. Většina solidních agentur funguje sedm dní v týdnu, mnohdy i včetně svátků!

Ideální scénář většinou neexistuje

Každý stěhovák by vám řekl, že ideální stěhování je pro něj do jednopodlažního rodinného domu, kde stěhovací auto zastaví až před vstupními dveřmi. To ve velkém městě rozhodně není ten případ. Například v Praze bude stěhovák muset často s nábytkem do pátého patra bez výtahu. V úvahu se musí vzít také provoz ve městě. Ideální je stěhování o víkendu, v týdnu alespoň mimo dopravní špičku.