Vybíráme novou postel

Postel je kus nábytku, který používáme vůbec nejčastěji. Nejen že v ní spíme, ale prožíváme v ní spousty dalších příjemných chvilek a proto je důležité vybrat takovou postel, do které budete rádi ulehat.

Velikost

Jaký typ postele zvolit je otázkou číslo jedna. První přichází na řadu velikost. Pokud potřebujete vybrat postel pro dítě, pak budou rozhodně připadat v úvahu jednolůžka. Ovšem dospělý člověk i přesto že spí v posteli sám, ocení pohodli postele o rozměru 140×200 centimetrů. V takové posteli se vám bude dobře spár odpočívat nebo koukat na notebook.

Materiál

Materiál, ze kterého je postel vyrobena je velmi důležitý. Rovnou na začátku vám říkáme, zapomeňte na postele vyrobené z lamina či dřevotřísky. Taková postel má tak krátkou životnost že se ani nenadějete a spíte na několika rozložených prkénkách. Volte vždy kov nebo masiv. Postele z masivu nemusí být vždy vyrobené z klasického tvrdého dřeva, které něco vydrží. Na to je potřeba se zamyslet a podle toho vybírat. Kovové postele a kované postele. Pokud si pořídíte kovanou postel, máte jistotu, že takový kus nábytku vám vydrží desetiletí. Je však nutné počítat s tím, že za kvalitu si připlatíte.

Čalouněné postele

Čalouněné postele jsou v poslední době velice módní záležitostí, která má i své praktické stránky. Tou první je integrovaná matrace, která je již součástí postele, nebo je možné pořídit vyjímatelnou matraci. Čalouněná postel navíc hýří barvami a na první pohled vyvolává pocit luxusu. Problémem však je její náročnější údržba.

Jak poznat dobře vyrobenou postel

Pokud si vyberete materiál a design, které se vám libí, stojí před vám obtížná část a to vybrání takové postele, které je vyrobená skutečně poctivě a pořádně. Největší šanci v takovém případě máte u specializovaných prodejců.