Vychytávky pro bydlení – suché zipy a lepicí pásky

Možná se vám zejména suchý zip zdá nepraktický pro interiér. Ale kdepak. Ty háčky na straně jedné a chloupky na druhé straně představují pevné pojivo. Když si jej pořídíte v podobě metráže, udrží víc než leckteré lepidlo.

Multifunkční suchý zip 3M

Suchý zip míváme na oblečení, botách či kabelkách. Protože se jejich pevnost osvědčila, pronikly i do průmyslu, bytového dekoru či kutilství. Můžete si pořídit, jakou chcete metráž, vytvoříte si tak spoj na míru. A kde se suchý zip uplatní? Všude tam, kde potřebujete pevný, suchý spoj. Vteřinové lepidlo například tolik neunese a po čase může přilepený objekt odpadnout (např. dávkovač mýdla v koupelně). Suchý zip však nabízí ještě jeden benefit. Jde o pevný, ale zároveň rozebíratelný spoj. Nemění svoji strukturu, takže neztratí pevnost, kdyby na něj třeba působila extrémní vlhkost. Dnes se navíc nabízí již takové výrobky, které nemusíte opatřovat přídavným lepidlem, například suchý zip 3M má již samolepicí profil, pásky jsou opatřené akrylovým lepidlem 300LSE se snadnou přilnavostí i k obtížně lepitelným povrchům.

Skvělé 3M pásky

Dobrou alternativou suchého zipu jsou i oboustranné lepicí pásky. Díky lepicímu profilu z obou stran unese páska větší tíhu předmětů či nápor síly (např. u spojů v automobilu). Váha se rovnoměrně rozloží, nebude vše záviset pouze na jedné straně, což umožňuje pásce, aby měla větší vůli. Na výběr máte z mnoha možností, například 3M pásky se uplatní v interiéru, exteriéru, rovněž právě v autech, kde lze takto připevnit třeba spoilery, plastové chrániče prahů, držáky antén apod. Myslí se i na to, že pojidlo má být nejen funkční, spoj by měl nějak vypadat i esteticky. Velký výběr nejen tohoto zboží nabízí firma Piskač a syn a.s., kde také najdete ochranné pomůcky a hlavně brusivo v mnoha podobách.