Vysáváme, vysáváme a vysáváme

Baví vás vysávání? Že ne? Pak asi používáte nesprávný vysavač. Ne, toto není reklama na vysavače, ale pravdou je to, že pokud máte dobrého pomocníka, tak vás uklízení neotravuje a někdy to může být i zábava. Velkou výhodou vysávání je ten fakt, že po sobě zanecháte čistou podlahu či koberec. To znamená, že výsledek vaší práce je okamžitý. A pokud to tak není, je na čase vybrat nějakého novějšího pomocníka.

Široká škála výběru

Existuje několik druhů a každý výrobce má navíc nějaké to vylepšení. Pokud se budete rozhodovat, který že přístroj pro vás bude právě ten nejlepší, můžete volit například z tyčovitých, kde je umístěn sáček přímo na sací trubici, klasické podlahové se sáčkem nebo přicházející novinku, tzv. bezsáčkové vysavače, které šetří životní prostředí. Pro jejich fungování totiž nepotřebujeme dokupovat a pravidelně vynášet plné sáčky prachu a nečistot. Postačí nám vyjmout tu část, kde se ukládají nečistoty, vysypat do koše a filtry opláchnout ve vodě a nechat usušit.

Roboti a centrální vysavače pomáhají

Další vymožeností moderní doby jsou robotické vysavače, které dnes můžeme zakoupit téměř v každé prodejně elektrospotřebičů. Fungují na základě vysílání laserových paprsků, které jsou po celém jeho obvodu, a když se tedy přiblíží ke stěně, prostě se pootočí a přesune se dál. Tímto způsobem cestuje po celém bytě, dokud nedostane povel, že je uklizeno nebo do jeho vybití. Další vychytávkou je centrální vysavač. Mozek vysavače je umístěn například v garáži nebo ve sklepě a skrz obvodové zdivo je rozveden po celém domě vysávací trubice, které ve zdi vypadají jako zásuvky. DO této zásuvky stačí napojit pouze koncovku a vysát příslušnou místnost. Vysáté nečistoty potom cestují do garáže nebo do sklepa. Tento vysavač je mnohem užitečnější, protože odpadá neustálé přenášení z místnosti do místnosti, ale druhou stranou má mnohonásobně vyšší pořizovací cenu.