4 tipy na prosklené interiérové dveře – ať má vaše bydlení styl

Výběr interiérových dveří se řídí poněkud jinými pohnutkami, než je tomu u dveří vchodových. U vchodových dveří hraje prim zejména odolnost a bezpečnost, zatímco u interiérových dveří je kladen důraz na design a vzhled, který by měl ladit se zbytkem obytného prostoru, a to včetně vybavení a nábytku.

Z hlediska trendů se v současnosti na výslunní dostávají především prosklené interiérové dveře. Velkou výhodou je jejich univerzálnost, díky které se uplatní nejenom v moderních domácnostech, ale i tam, kde je domácnost zařízena spíše v tradičním stylu.

Při výběru interiérových dveří s designovým prosklením je vhodné vybírat model dveří společně se skleněnou výplní. Díky bohaté nabídce si vybere opravdu každý, základní varianty skel jsou:

  • Skla čirá
  • Skla barevná
  • Skla matná

Vždy doplněna nejrůznějšími vzory. Při výběru skleněné výplně můžete zohlednit také speciální atributy (bezpečnostní nebo protipožární).

Níže se podíváme na 4 varianty prosklených interiérových dveří, které jsou mezi zákazníky velice oblíbené.

Porta Doors

Asi těžko byste hledali většího a známějšího prodejce interiérových dveří v Evropě! Na trhu společnost Porta Doors působí přes 20 let a ve své nabídce má bohatý sortiment produktů, který se vyznačuje vynikajícím poměrem kvality a ceny. Na své si však přijdou také nároční klienti, kteří vyžadují luxus a nechtějí dělat žádné kompromisy. K výrobě se využívají prvotřídní materiály, které se zpracovávají nejnovějšími technologiemi. A tak není divu, že interiérové dveře Porta Doors představují skvělou volbu do každého interiéru. Z hlediska povrchové úpravy máte na výběr mezi dýhou, laminátem nebo fólií. Samozřejmostí jsou rovněž nejrůznější možnosti prosklení, na které se využívá tvrzené sklo – matné, čiré, zvrásněné (neboli činčila) v jednolité nebo rámečkové variantě.

Vasco Doors

Firma Vasco Doors není na trhu žádným nováčkem a v oblasti interiérových dveří patří rovněž mezi špičku. Moderní výrobní technologie zajišťují vysokou odolnost a robustnost.

Model prosklených interiérových dveří Vasco je k dispozici v jednokřídlé i dvoukřídlé variantě, otočné i posuvné. Záleží na vás, čemu dáte přednost, respektive jaké jsou dispozice vašeho domova. Dveře Vasco Doors využívají speciální tvrzené sklo ESG – čiré, broušené či mléčné – přičemž si můžete vybrat, jakou variantu prosklení zvolíte.

Invado

Interiérové dveře Invado s jedinečnou povrchovou úpravou a zaoblenými hranami. Tato technologie je založena na spojování povrchové úpravy mimo okraj půldrážky, díky čemuž nejsou viditelné žádné spoje. Okraje dveří jsou efektivně chráněny vůči odření nebo odlepení dekoru a zachovávají si své původní vzezření.

Vybírat lze mezi klasickou otočnou nebo posuvnou variantou interiérových dveří a mohou být součástí de facto každé moderní domácnosti. K dispozici jdou také levnější produkty, které kromě nižší ceny zaujmou také dobrým poměrem ceny a kvality. Prosklení lze zvolit čiré (křišťálové), mléčné nebo činčila. V případě tónovaného skla můžete vybrat čiré černé nebo činčila hnědé. Nechybí ani kombinace čirého a mléčného skla s několika ornamenty.

Verte Doors

Verte Doors je jakýmsi „levobočkem“ značky Porta. Za zmínku u těchto dveří stojí zejména jejich unikátní vzhled, který se snaží plně reflektovat nejnovější trendy a technologie dnešní doby v oblasti lifestyle a bydlení. Prosklené interiérové dveře Verte Doors jsou tak vhodné pro uživatele, pro které je rozhodujícím kritériem perfektní design a vzezření. V nabídce najdete plné i prosklené dveře, stejně tak bohatou škálu dekorů. Spolu s designem jde ruku v ruce také vynikající kvalita, a tak Verte Doors plní požadavky i těch nejnáročnějších zákazníků. Příjemnou možností je přizpůsobení křídla jednotlivým typům interiéru.