Vybudujte dětem na zahradě jejich království

Chtěli byste, aby vaše děti trávily více času venku? Tak jim dejte prostor a příležitost, aby měly nějakou zábavu. To je totiž obvykle hlavní problém – potomci nevědí, co mají venku dělat. Sednout si doma k tabletu, telefonu, počítači a televizi je pro ně daleko snadnější.

Není tedy divu, že si čím dál více rodičů na zahradu pořizuje různá dětská hřiště, houpačky, skluzavky, domečky a podobná lákadla pro děti. Jestli o něčem takovém uvažujete, máte v podstatě dvě možnosti – buď si pořídíte celou sestavu, nebo si sestavíte svou vlastní z jednotlivých prvků.

Co všechno se do vaší zahrady bude hodit?

Hodně záleží na tom, kolik máte volného místa. Pokud moc ne, rozmyslete si, zda toužíte spíš po houpačce, nebo dětském domečku. Celá sestava většinou obsahuje ještě skluzavku, provazový žebřík, šplhací lano apod. Vhodné je také pískoviště, dají se pořídit i plastová, do nichž lze dávat buď písek, či vodu, takže zároveň získáte bazének.

Na co dávat pozor při výběru?

Především na bezpečnost. Dětská hřiště sice nikdy nemohou být úplně bezpečná, protože neovlivníte chování dětí. Nicméně aspoň základní opatření byste měli dodržovat. Kde se pohybují děti, tam by neměly být ostré hrany, třísky. Hodně důležitý je i povrch, který by měl tlumit náraz. Děti budou určitě padat a zlomeniny, naraženiny, odřeniny nebo otřes mozku jsou dost nepříjemné.

Pozor dávejte i na čistotu pískoviště. Ze špinavého písku mohou děti dostat žloutenku, škrkavku a jiné nepříjemné nemoci. Na pískoviště se dají pořídit různé ochranné sítě a plachty, aby se dovnitř nedostaly zvířecí výkaly a další nečistoty.

Sháníte-li kvalitní hřiště, vaší pozornosti by neměly uniknout výrobky české firmy HEROLD vyráběné v Březové u Kuté Hory. Všechna hřiště jsou certifikovaná a prověřená náročnými testy, pro vaše děti jsou tedy zcela bezpečná.