Chcete začít cvičit a vaše oblíbené fitness studio je až ve vzdáleném městě? Tak proč nemít vlastní fitness přímo u vás doma!

Téměř každý pracující člověk mívá občas náladu, velmi často po pohledu do zrcadla, se sebou začít něco dělat. V tu chvíli přichází na řadu spousta otázek. Nejsem moc tlustá? Co když na mě bude každý koukat? Nevím, co na jakém stroji cvičit. Pokud máte rodinný dům, určitě se zde najde nějaký nevyužitý pokoj. Z tohoto lze po pár úpravách vyrobit domácí fitness se všemi potřebnými stroji či nářadím. I v této fázi budou rozhodovat finance. Samozřejmě, že existuje mnoho alternativ cvičení. Jednak můžeme cvičit se svou váhou nebo se závažím. Pokud se rozhodneme cvičit se závažím, musíme tomu uzpůsobit místnost.Kam s tím?

V dnešní době se už i výrobci sportovních strojů specializují na segment zákazníků, kteří touží po domácím fitness. Proto existují takzvané multifunkční cvičící stroje, které jednoduše obsahují několik strojů v jednom větším. Obecně se doporučuje mít domácí fitness ve spodním patře, neboť to představuje značnou zátěž pro nosníky a pro podlahovou krytinu. Na podlahu se doporučuje položit speciální gumovou vrstvu, která zabrání zničení podlahy a tlumí otřesy a nárazy.

Tip: Pokud se rozhodnete za fitnesem cestovat, obstarejte si na to pořádné auto.

fitness3

Co všechno budu potřebovat?

Ze začátku vám bude stačit pár jednoruček a benchová lavice. Jakmile se naučíte správně používat své tělo, získáte tím i pár zkušeností, postupně budete dokupovat další a další vychytávky jako je například gymnastický míč nebo systém TRX. Od věci není hrazda na zdi nebo boxovací pytel někde v rohu místnosti. Rozmístění strojů a činek je již naprosto individuální záležitost, proto je dobré rozmístit vše podle nás přesně tak, jak se nám to nejen líbí, ale jak nám to vyhovuje. Pokud nemáte žádný volný prostor, kupte si prostě dvě jednoručky a schovejte je pod postel a zacvičte si podle potřeby. Kdo nezačne dnes, nezačne už nikdy.fitness1