Chystáte se právě na výstavbu terasy? Víme, na co si musíte dávat pozor

Rozhodli jste se pro výstavbu terasy svépomocí? V takovém případě musíte postupovat velmi opatrně, abyste něco nepokazili. Každý detail dokáže totiž prodloužit/zkrátit životnost celé konstrukce klidně o několik let. Jaká terasová prkna zvolit a jak se o ně správně starat?

Vyberte si ideální dřevo

Ačkoliv si můžete pořídit moderní kompozitní materiály, případně si nechat postavit ocelovou terasu, i přesto vychází nejlépe staré dobré dřevěné terasy. Právě ty jsou nejlehčí na výstavbu, stojí nejméně a poskytují více než dostatečné vlastnosti.

Jaké dřevo na terasu zvolit? Nejvýhodnější volbou je sibiřský modřín. Tato dřevina je sice o trochu dražší než smrkové palubky, ale jinak je ve všech ohledech hravě překoná. Přece jen se bavíme o jednom z nejhustších jehličnanů na celém světě.

A právě hustota je to, co dodává modřínu vynikající vlastnosti. Tato dřevina výborně odolává mechanickému zatěžování, UV záření, dřevokazným parazitům, vlhkosti i plísním a má delší životnost než smrk. Proto se často používá i jako fasádní palubky, saunové palubky nebo dřevěné podlahy.

Dlouhodobá péče

I nejodolnější dřevo každopádně vyžaduje poctivou údržbu. Nezapomeňte na to, že jej musíte čas od času natřít ochranným nátěrem. Několikahodinová práce vám zajistí klid na několik dalších let. K tomuto účelu je vhodné použít kvalitní osmo oleje na dřevo. Několikrát do roka obejděte terasu a udělejte pořádnou vizuální prohlídku. Myslete i na temná zákoutí v rozích, pod podlahou a podobně.

Přemýšlíte nad tím, kde nakoupíte veškerý materiál i další potřeby na výstavbu terasy? Pak se podívejte na webové stránky oblíbeného e-shopu AU-MEX (najdete je pod vloženými odkazy), kde najdete desky ze sibiřského modřínu, smrku, borovice, cedru i exotických dřevin.