Co mají společného rekuperační jednotky a zdravý životní styl?

Dnes se velmi dbá na zdravý životní styl. Lidé se snaží zdravě jíst, dodržovat dostatek pohybu a trávit čas na čerstvém vzduchu. Ano, čerstvý vzduch je pro náš organismus rovněž velmi důležitý. Jenže kde ho vzít?

Věděli jste, že doma vdechnete osmkrát více nečistot než venku? Ve vašem domácím vzduchu se totiž pohybuje spousta částeček, které v něm nemají co dělat. Prach, výpary z kuchyně, plísně a bakterie, radon z podloží, alergeny. Toho všeho vás zbaví rekuperace vzduchu.

Rekuperace ohřívá, chladí i filtruje vzduch

Rekuperační jednotky vyměňují vnitřní vzduch za ten venkovní. Oba vzduchy prochází přes jednotku, ale nemísí se, každý má své vlastní potrubí. V potrubí pak teplý vzduch z místnosti ohřívá v zimě studený vzduch z ulice. V létě ho naopak ochlazuje. V každém ročním období vám tedy domů proudí vzduch odpovídající teploty a vy ušetříte na vytápění či klimatizaci.

Kromě toho se v rekuperační jednotce nachází filtr, který se stará o odstranění nečistot z venkovního vzduchu. V jednotkách jsou přítomny filtry na jemné částice, bakterie i pyl, což ocení zejména alergici.

Rekuperace je vhodná do bytu i do domu

Ačkoliv je pojem rekuperace spojován zejména s nízkoenergetickými a pasivními domy, ocení ji každý, kdo touží po zdravějším a čerstvějším domácím vzduchu. Kromě rodinných domů či firem je možné instalovat také rekuperace do bytu.

Příkladem jsou rekuperační jednotky od firmy Aldes. Rekuperační jednotka Aldes InspirAIR Home je určena pro instalaci na stěnu či do podhledu, tedy i do bytu.

Podívejte se i na další rekuperace Aldes a přečtěte si bližší informace, proč se vyplatí dýchat doma čerstvý vzduch. Přesvědčte se také, jak jednoduché je ovládat rekuperační jednotky s pomocí mobilní aplikace.