Teplo z krbu nenahradíte

Rádi byste ve svém rodinném domě navodili neopakovatelnou atmosféru? Investujte do nefalšovaného krbu! 

Teplo z krbu je neopakovatelné. A jinými způsoby než ohněm těžko zprostředkovatelné. Teplo z krbu zkrátka nic nenahradí. Bezkonkurenční je i pohled do plápolajícího ohně. Krb zkrátka zahřeje i navodí neopakovatelnou atmosféru. Obzvláště v zimě, kdy je prakticky nenahraditelný. 

Krb dominantou místnosti 

Zatímco v historii se na krbech i vařilo, dnes se na trhu setkáme i s krby vyloženě dekorativními, jejichž primární účel je navození atmosféry. Pokud vám ovšem jde o skutečné nefalšované plameny, investujte do krbu tradičního. Ten můžete umístit buď ke stěně, do rohu a v případě dostatečného prostoru klidně i do středu místnosti. Pak se samozřejmě stane její dominantou.

Otevřený, nebo s krbovou vložkou?

Jaké existují možnosti? Krb můžete mít buď otevřený, nebo s krbovou vložkou. Nezaměňujte také pojem krb s krbovými kamny, která jsou prostřednictvím kamnové roury napojena na komín. Na rozdíl od krbu také disponují uzavřeným ohništěm, díky němuž se obejdou bez náročných stavebních úprav. Klasický otevřený krb je totiž v domě napevno vestavěný.

Moderní či klasický?

Na trhu se v podstatě setkáte se dvěma typy krbů, a to krby moderními a klasickými. Moderní krby se samozřejmě vyjímají v moderních interiérech. Velmi moderně ovšem působí i některé krby klasické. Speciální kategorií jsou na pohled velmi efektní krby závěsné, které si nacházejí cestu do stále většího počtu podkroví, chat a rekonstruovaných stodol.

Obraťte se na specialisty

Pokud je v hledáčku vašeho zájmu skutečný krbový originál, neváhejte se obrátit na kamnáře, který spolupracuje se šikovným keramikem. Krb vám však může navrhnout i architekt. Nebo nějaká renomovaná kamnářská firma. Kompletním řešením realizace krbů a kamen se zabývá například společnost Svět krbů, s.r.o., v jejímž portfoliu najdete i velmi zajímavé modely. Ty si můžete osobně prohlédnout v kamenné prodejně v Unhošti. Tam vám také bude k dispozici odborný personál, jenž vám ochotně doporučí vhodný krb právě pro vaši nemovitost. Tak neváhejte! Nad teplo z krbu totiž opravdu není!