Druhy prostěradel. Kterým povléct svou postel?

Na ložním prádle záleží! O tom není pochyb ani sporu. Přece jenom i příjemně povlečená postel se podílí na kvalitě našeho spánku. A jelikož se ložní prádlo dostává do přímého kontaktu s naší pokožkou, nemělo by být ani svědivé, ani nijak jinak nepříjemné. To platí jak u klasického povlečení, tak u prostěradel. Jenže jaké konkrétní prostěradlo si vybrat? Na trhu je jich tolik!

Prostěradla s lycrou

Aktuální nabídka na trhu zahrnuje kupříkladu prostěradla s lycrou, která jsou bavlněná a také napínací. V tomto případě se bavlna pojí s vlastnostmi lycry, díky tomu se dosahuje tak elastického efektu. Přední výhodou prostěradel s lycrou je hlavně tvarová stálost, také elastičnost a pevnost. Tento typ ložního prádla je tak trvalejší než jiné druhy. Stejně tak je velmi příjemné k pokožce, což ocení hlavně choulostivější povahy.

Prostěradla z mikrovlákna

I když mnohé druhy prostěradel se vyrábí zásadně z přírodních materiálů, není tomu u všech druhů. Kupříkladu prostěradla z mikrovlákna jsou výjimkou z pravidla. Prostěradla z mikrovlákna se vyrábí ze stoprocentního polyesteru. A i když se mnozí lidé tohoto typu prostěradla mohou štítit, pravdou je, že je to velmi příjemný materiál, který je na trhu oblíbený. K jeho předním vlastnostem patří hlavně dobré termoregulační schopnosti a také schopnost hřát.

Žeržejová prostěradla

Pokud bychom se však ještě měli vrátit k přírodním prostěradlům, respektive k prostěradlům vyráběných ze stoprocentní bavlny, zmíníme žeržejová prostěradla neboli také jersey prostěradla. I v tomto případě mluvíme o velmi oblíbených prostěradlech, jež jsou často náhradníkem froté alternativ během léta. Nejsou totiž tolik hřejivé, přesto jsou stejně příjemné a hebké.

Plátěná prostěradla

Mezi starou známou a stále ještě vyhledávanou klasiku patří plátěná prostěradla, která jsou opravdu velmi příjemná k pokožce. Prostěradlo je především měkké, pružné, také skvěle prodyšné. Má velkou savost, což oceníte hlavně během parné letní noci.