Klimatizaci nebo rekuperační jednotku? Jaké jsou rozdíly mezi technologiemi?

V obou případech se bavíme o technologiích, které jsou dneska už naprosto běžnou součástí domácností v případě potřeby výměny vzduchu za čerstvý, nebo dokonce práce s vnitřním podnebím. Oproti rekuperačním jednotkám se dá říct, že jsou i dnes klimatizace podstatně všestrannější a výkonnější, což můžeme zjistit právě i podle ceny.

Pro mnohé je tak při pohledu na cenu a vlastnosti podstatná jedna velká otázka. Co je vůbec lepší? Pořídit rekuperační jednotku, nebo klimatizaci? Odpověď na tyto otázky získáte právě dnes!

Velice dostupné a šikovné rekuperační jednotky

V případě rekuperačních jednotek oceníme už jenom samotný fakt, že jsou rekuperace Pardubice velice cenově dostupné oproti řešení problematiky pomocí klimatizací. Jenže zároveň je nutné vzít v potaz, že jsou oproti klimatizacím také rekuperační jednotky poměrně dost jednoúčelové. Sice velice dobře zvládají výměnu vzduchu, ale jenom těžko od nich můžete očekávat ještě více, než je právě samotná výměna jako taková.

Navíc je i v tomto jediném ohledu svojí funkce velice specifická. Rekuperační jednotka je totiž schopna měnit vzduch především silně lokálně. Je tak ideální do podmínek, kde je potřeba řešit problémy s vlhkostí nebo teplotními výkyvy. Jenže pak už rekuperační jednotky Pardubice nedokáží více. Oproti klimatizacím jsou ale stále velice dobře dostupnou možností řešení.

TIP: Poznejte blíže výhody rekuperace.

Klimatizace jsou dražší, ale všestranné

Základem klimatizace Pardubice je pochopitelně i v tomto případě výměna vzduchu. Jenže u toho zároveň umí klimatizace pracovat s teplotními podmínkami nejen pasivně, ale také aktivně. Proto může pomoci vzduch vyhřívat, ale také ochlazovat.

TIP: Tepelná čerpadla nabízí dlouhodobě nejlevnější náklady na teplo.

Klimatizace mimo toho mohou disponovat další řadou důležitých funkcí jako jsou například ionizátory a další moduly, které pomáhají k dezinfekci a čištění prostředí. Takové podmínky ocení především alergici. Oproti rekuperačním jednotkám jsou ale extrémně rozdílné v tom, že díky svému výkonu a venkovnímu agregátu dokáží pracovat v celé nemovitosti nebo bytě. Jedna jediná klimatizace tak může postačit k tomu, abyste v rámci jednotlivých modulů měli všude stejné prostředí.