Filtrační konvice – ochránce zdraví a pomocník v každé domácnosti

Filtrační konvice je pomocník, který by neměl chybět v žádné domácnosti. Má totiž na starosti velký úkol. Stará se o čistotu a kvalitu vody, kterou pijeme každý den. A nezáleží na tom, zda si nejraději pochutnáte na ledově vychlazené křišťálově čisté vodě nebo ji používáte pouze k vaření kávy a čaje.

O čem to vlastně je

Filtrační konvice na vodu obsahují speciální filtr, který z ní odstraňuje nečistoty. Přitom na tom není nic složitého. Stačí nalít vodu do nádoby a nechat chvíli odstát. O zbytek už se postará filtr. Voda projde filtrem, který zachytí nečistoty, jako jsou například chlor, zbytky pesticidů, kovy a další látky, které by mohly ovlivnit chuť a kvalitu vody a vy si tak můžete být jistí nezávadností toho co pijete.

Údržba a výměna filtrů

Aby filtrační konvice fungovaly přesně tak, jak mají, je důležité pravidelně měnit filtr. To jak často, samozřejmě závisí na kvalitě vody, a na tom jak často konvici používáte. Většinu filtrů je však potřeba vyměnit přibližně po jednom měsíci nebo asi po 150 litrech přefiltrované vody. Některé filtrační konvice jako filtrační konvice Brita Style Eco jsou vybavené chytrými indikátory, které hlídají stav filtru a upozorní, že nastal čas na jeho výměnu. I filtrační konvici je samozřejmě nutné pravidelně čistit, aby se v ní nešířily bakterie a plísně. K tomu můžete používat svůj běžný saponát na nádobí. Navíc je dobré ji každé dva týdny ještě vyčistit pomocí roztoku octu a vody, následované důkladným opláchnutím. Samozřejmě bez filtru.

Ochrana zdraví i životního prostředí

Pitím filtrované vody, nejen, že chráníte své zdraví, ale také ulehčujete své peněžence a přírodě. S použitím filtrační konvice na vodu snižujete množství plastového odpadu, protože nemusíte kupovat vodu v plastových lahvích. Filtrační konvice jsou navíc vyrobeny z materiálů, které lze recyklovatFiltrační konvice Brita Style Eco jsou vyrobeny dokonce z 60% z bioplastu. To jsou plasty, které jsou vyrobeny z obnovitelných zdrojů, jsou biologicky rozložitelné, nebo dokonce obojí. Bioplasty jsou zkrátka ekologičtější alternativa k běžným plastům, které jsou vyrobeny z fosilních paliv a jejich rozložení trvá stovky let. Ačkoliv roste snaha o recyklaci nebo znovu použití běžných plastových láhví, drtivá většina z nich je použita jen jednou. Tento odpad přispívá k už tak vážným problémům s životním prostředím. Takže, pokud vám záleží na naší přírodě, tímto způsobem můžete přispět k její ochraně.