Při zařizování interiéru se nenechte unést některými „módními trendy“ a dejte přednost praktičnosti

Pokud se chydtáte rekonstruovat či dokonce stavět, možná se necháte unést některými interiérovými prvky, které v danou chvíli rozhodně musíte chtít. Ovšem zamyslete se na chvíli. Opravdu se vám bude neustále chtít utírat prach v otevřených policích, opravdu využijte v koupelně vířivku?

Otevřené police

Všichni známe frázi „Neexistuje příliš mnoho úložného prostoru.“ Podle tohoto pravidla skončíme s plánováním mnoha polic, kam budeme úhledně umisťovat všechny potřebné věci. Na první pohled to může být pohodlné a krásné – vidíte všechno a zapadá to do celkového designu. Až však přijde čas na další čištění, tyto police se kvůli obrovskému množství nahromaděného prachu proměnily v příčinu vaší migrény.

Vířivka s hydromasáží

Je těžké si představit člověka, který nikdy nesnil o domácí vířivce. Může vám pomoci uvolnit se a odstranit stres, když po náročném dni v práci ležíte v teplé vodě. Někteří lidé dokonce navrhují své koupelny kolem těchto van, což mimochodem stojí docela dost peněz. Postupem času se však ukázalo, že systémy ve vaně vyžadují zvláštní péči. Čím více vyčnívajících částí hydromasážních prvků je na sněhobílém povrchu lázně, tím více se tam hromadí plak a plísně.

Hedvábné ložní prádlo

Jsme zvyklí si myslet, že ložní prádlo z přírodního hedvábí je známkou luxusu a vynikajícího vkusu. Vsadíme se, že jste dokonce uvažovali o koupi takové sady alespoň jednou v životě. Filmy a seriály nám ukazují, že bohatí lidé se při postelích rozhodnou pro hedvábí. Ale tato volba je nepraktická, protože hedvábné ložní prádlo se pokrčí a zůstane chladné na dotek. A jejich hlavní nevýhodou je, že jsou extrémně kluzké.

Skříně s velkými zrcadly

Skříně s velkými zrcadlovými dveřmi jsou velmi oblíbeným řešením interiéru, které pomáhá vizuálně rozšířit hranice místnosti. Tento vizuální trik má však také své nevýhody – stopy po rukou a prachu budou na této velké ploše velmi viditelné. Dokonce i čištění několikrát týdně nepomůže zbavit se tohoto problému. Zrcadlové dveře jsou navíc velmi nákladné.