Hlavní důvody pro realizaci lité podlahy

Mnozí majitelé nemovitostí se pouštějí do nákladných rekonstrukcí, čemuž nahrává současná doba, kdy doma tráví více času, protože jsou v důsledku koronavirové krize do jisté míry omezené různé společenské akce, ale také sport a obecně zábava. Pakliže se chystáte na renovaci vašeho bytu či rodinného domu, možná přijde na řadu také otázka pokládky nových podlah. V tomto směru lze uvažovat nad takzvanými litými podlahami, které se někdy označují jako anhydritové.

Co jsou lité podlahy?

V případě lité podlahy jde o směsici sádrového pojiva, jež je doplněno o další přísady. Vzniká tekutina, která se vylévá na zem. Vzniklá podlaha je pak dokonale rovná a celistvá, což lze označit za jednu z velkých předností. Uvažujete-li nad tím, zda je lepší anhydrit nebo beton, pak vězte, že právě ona zmíněná kompaktnost hraje jednoznačně ve prospěch litých anhydritových podlah.

Rychlost realizace

Dalším pozitivem je bezesporu rychlost pokládky, respektive doba, po níž lze již podlahu začít plně využívat. Zatímco klasická betonová podlaha schne klidně několik dní, přičemž se musejí zohlednit klimatické podmínky, lité podlahy jsou zpravidla připravené již do 48 hodin po jejich pokládce. Pak už na ně lze dát nábytek, případně s nimi dále pracovat.

Odolnost

lité podlahy ceník může být ve vyšších hodnotách nežli u běžné betonové. Berte ale v potaz nejen zmíněnou rychlost pokládky, ale také její životnost. Kvalitně provedené lité podlahy vydrží bez viditelného poškození řadu let. Anhydritové podlahy navíc dokonale přilnou k povrchu, přičemž zde nevznikají žádné vzduchové bublinky, jako tomu bývá v případě jiných druhů podlah.

Kombinace s podlahovým vytápěcím systémem

Lité podlahy jsou celistvé a pevné i v poměrně malé šířce. Proto se skvěle hodí například ve chvíli, kdy doma chcete nainstalovat podlahové vytápění. Nesníží se tak užitná výška místností, což je bezesporu další pozitivem.