„Hybrid“ jako nejefektnější typ pojištění domu?

Existují 2 základní druhy pojištění bydlení. První je pojištění nemovitosti, které kryje škody na budově a přilehlých součástech, druhá je pojistka domácnosti, jež pokrývá škody na věcech movitých. Jejich spojením vznikl „hybrid“ v podobě pojištění majetku. Lidé ho uzavírají nejčastěji. Proč a jak pomáhá?

Komplexní ochrana – nově i pro rekreační objekty

Smyslem pojištění majetku je komplexní ochrana majetku. Vztahuje se na věci movité i nemovité. Právě velký rozsah pojištění je největším lákadlem a činí z něj nejvyhledávanější typ pojištění současné doby. Jednu vadu na kráse ale mělo. Až donedávna nebylo možné ho sjednat pro rekreační objekty. Pro ty se dalo sjednat jen pojištění nemovitosti. Situace se změnila až na začátku srpna letošního roku. ERGO pojišťovna, a.s. 1. srpna překvapila ostatní, když jako první uvedla na trh produkt Bezpečný domov PLUS. Jedná se o vylepšené pojištění majetku, které lze nově uzavřít pro rekreační objekty. Chataři rázem získávají jistotu, že pokud je navštíví zloděj, dostanou náležitou kompenzaci. Více se o principech fungování dozvíte v odpovědích na dotazy k pojištění majetku.

bydletmoderne-cz_online_ergo_cz_01

Kdy pomůže?

Kryje při mnoha různých událostech. Vztahuje se například na škody způsobené řáděním přírodních živlů (vichřice, krupobití, silný déšť, sníh apod.), na škody způsobené zlodějem nebo vandalem. Pojišťovna pomůže i ve chvíli, kdy vás vytopí neopatrný soused apod. Je výhodou, pokud je součástí pojištění odpovědnosti. Proč a nač ho mít? Základní informace naleznete zde.

bydletmoderne-cz_online_ergo_cz_02

Kolik zaplatíte?

Cena se stanovuje individuálně, rozhodující je velikost (m2) domácnosti. Je výhodou, že majetkové pojištění on line sjednáte rychle, platné může být hned od druhého dne. Nemáte-li ho, riskujete. Možná vás přesvědčí i statistika. Jen v první polovině letošního roku bylo v ČR vykradeno 2 159 rodinných domů, 1 936 bytů a 1 402 chat a k tomu tisíce dalších objektů. Neriskujte, že si zloději příště zvolí vás a vám zbudou jen oči pro pláč.