Jak správně přistupovat k údržbě dřevostavby

Dřevostavby patří k hitům posledních let. Zájem o ně roste hlavně z toho důvodu, že jsou krásné, levné a poměrně rychle zrealizované, což jsou přesně ty vlastnosti moderními lidmi žijícími v moderním světě vyhledávané. Co však nastává po výstavbě tohoto dřevěného obydlí je otázka, jak vlastně o dřevostavbu správně pečovat. Udržovat ji – to je totiž něco, co se mnoha lidem nedaří.

Nejdostupnější varianta bydlení

Z posledních statistik vyplývá, že takzvaná montovaná dřevostavba patří k nejdostupnějším alternativám bydlení, jaké máme a můžeme mít k dispozici. Jak již bylo zmíněno, na vině jsou především vlastnosti, jako je nízká pořizovací cena nebo rychlost výstavby. A na to se dnes zkrátka slyší.

Pokud jste i vy přistoupili k tomuto řešení, nezapomeňte se o svou dřevostavbu také náležitě starat. Přece jenom je to dům jako každý jiný a i dřevostavba potřebuje vaši pozornost.

TIP: Nízkoenergetické domy na klíč – inspirujte se na orcangroup.cz

Dům jako dům

Domnívat se, že dřevostavba se od tradičního zděného domu z malty a cihel nějak zásadně liší je mylné. Ve skutečnosti je to dům jako každý jiný. Zejména pokud vyberete realizaci domu od zkušené, profesionální společnosti, která zajistí perfektně odvedenou montáž za odpovídajících podmínek, bude zaručená také dlouhá životnost a samozřejmě i celková kvalita dřevostavby.

Tedy pokud nebudete zapomínat na zásadní věci týkající se obecně údržby nemovitosti. Kupříkladu pamatujte na to, že dřevostavbu (stejně jako tradiční zděný dům) může napadnout vlhkost. Zajišťujte proto a následně udržujte intenzivní větrání a rekuperaci, která se o to postará.

V případě zařizování interiéru dřevostavby se nemusíte ohlížet na nějaká specifická pravidla, spíše jenom dobře zkontrolujte veškerá vodovodní zařízení, abyste neměli v domě náhodou potopu.

Po stránce exteriéru bude záležet na tom, jaké máte fasádní řešení.