Jak se poprat s výběrem nábytku do dětského pokoje?

Na první pohled se zdá být tento úkol snadný. Stačí zajít do obchodu s nábytkem a vybrat postel, psací stůl s židlí, poličku, komodu a skříň. Jenže to není tak docela pravda. Každé dítě má jiné požadavky a představuje si své království jinak.

Zcela odlišně vypadá dětský pokoj chlapců a dívek předškolního věku, prvňáčků, teenagerů a studentů střední či vysoké školy. V každém případě je důležité brát ohled na kvalitu zpracování dřeva a cenovou dostupnost.

Co je nutností?

Do dětského pokoje patří stabilní postel s kvalitní matrací. Může mít i šuplíkový úložný prostor na peřiny a jiné drobnosti. U postele je vhodný malý noční stolek s lampičkou. Kapitolou samou o sobě jsou psací stůl a komfortní kancelářská židle. Stůl i židli vybíráme dle věku dítěte, pro malé ratolesti je výhodný rostoucí nábytek. Oblečení lze skvěle uschovat ve skříních, spodní prádlo a ponožky patří do komody. Na stěnách mohou viset poličky na knihy a CD či plakáty oblíbených hrdinů, fotografie, obrazy. Kluci ocení křesílka ve tvaru lokomotivy a děvčata s motivy od Walta Disneyho. Starší dívky si zamilují romantická proutěná křesla a chlapci sedací vak.

S čím by mohl nastat problém?

Rodiče chtějí pro své potomky to nejlepší a často jim instalují do pokojíčků houpačky anebo skluzavky. Na tyto nápady honem rychle zapomeňte, protože jsou nebezpečné. Vyhněte se i velkým těžkým peřinám a pořiďte dětem deky z moderních lehkých materiálů. Předškolákům a žákům mladšího školního věku nedávejte do pokoje počítač ani televizi. Nejsou vhodné ani dekorace ze skla a kaktusy. Nic dobrého nevěstí ani menší koberečky, o které se neustále zakopává. Klíčem k úspěchu je kvalitní nábytek s oblými rohy a výbornou stabilitou.

Pokud hledáte ideální vybavení do dětského pokojíčku, podívejte se na nábytek Atan. Najdete zde moderní sestavy, ale i stoly, židle, křesla, poličky, postele a skříně.