Kdy se lidé nejčastěji stěhují?

Čeká vás stěhování, a tak byste si ho rádi dobře naplánovali, aby proběhlo co nejhladčeji? Pak je dobré zjistit, kdy v roce bývá největší stěhovací nápor – a vyhnout se mu. Nejen, že tak nebudete potkávat kolony dodávek, které měly ten stejný nápad, ale bude mnohem snazší pronajmout si stěhovací vůz nebo rovnou najmout firmu, která stěhování provede za vás.

Něco končí, něco začíná

Je logické, že lidé stěhování nejčastěji plánují na období, kdy končí nejrůznější lhůty. Může se jednat o nájemní smlouvu, pracovní smlouvu nebo třeba ukončení studia. Většina těchto lhůt končí zároveň s koncem daného měsíce, proto poslední týden v měsíci můžete očekávat největší nápor stěhujících se osob.

Nejhorší kombinací je pak konec měsíce a zároveň pátek a víkend, kdy většinou není problém vzít si volno z práce. Pokud plánujete stěhovat se v takovou dobu, objednejte si stěhovací vůz či firmu co nejdříve, abyste se vyhnuli zklamání. Dalšími oblíbenými dny jsou svátky – ruku na srdce, často nám tyto dny volna slouží k tomu, abychom dohnali resty, které jsme zatím nechávali na poslední chvíli.

A co nejvytíženější měsíce? Listopad, prosinec, červenec a srpen. Poslední dva měsíce v roce proto, že právě v tomto období mnoha lidem končí nájemní či pracovní smlouvy. Navíc nový rok vybízí k novým začátkům, což nové bydlení rozhodně je. Letní „prázdninové“ měsíce jsou vytížené proto, aby děti nemusely měnit školu či školku v průběhu školního roku. V této době se také často stěhují studenti, kteří putují za univerzitním vzděláním. Ty si ale většinou stěhovací vozy ani firmy nenajímají.

Když už, tak co nejdřív

Pokud si můžete den a měsíc stěhování vybrat, volte takový, kdy se neočekává největší nápor. Pokud výběr dnu není možný, snažte se vybrat si alespoň hodinu, a to co nejdřívější. Budete tak první na seznamu stěhovací firmy a nehrozí riziko zdržení nebo dopravních kolon.