Návod na rychlé čištění oken: usnadněte si práci aku stěrkou

Návod na rychlé čištění oken: usnadněte si práci aku stěrkou

Čistá okna jsou vizitkou každé domácnosti. Samotné mytí ale pro většinu lidí patří mezi ty méně oblíbené domácí práce. Také se musíte několikrát do roka k čištění vyloženě přemlouvat? S pomocí moderních pomocníků lze toto nutné zlo výrazně usnadnit.

Zapomeňte na klasické pomůcky

Noviny, jednorázové utěrky nebo speciální hadříky na okna jsou možná „osvědčenou klasikou“. Čištění s nimi ale v některých domácnostech začíná patřit minulosti. Hlavně při mytí většího počtu oken vám totiž takový proces zabere zbytečně mnoho času. Nehledě na nutnost kontrolovat šmouhy na skle a ke každé tabuli se znovu vracet.

Ani sebevětší pečlivost někdy nezabrání tomu, že nakonec výsledek není perfektní – nějaké to zanedbané místečko se skvrnou se na okně vždycky najde. Také si pokaždé při mytí oken zoufáte? Naštěstí jsou dnes jiné možnosti než dřív. Už jste slyšeli o speciálních aku stěrkách?

Aku čistič oken: lehčí práce i lepší výsledky

Aku stěrky na okna (nebo též aku čističe oken) urychlí mytí oken, takže vám zbude víc času na příjemnější věci. Praktická pomůcka okna vyčistí, vyleští a navíc setře a vysuší přebytečnou vodu. Nejenže vám ušetří práci, ale konečný výsledek je o poznání lepší. Už žádná stékající pěna chemického leštidla nebo špinavá voda na okenních rámech.

Stěrky bývají napájené integrovaným nabíjecím akumulátorem s dostatečnou výdrží na umytí oken v celém bytě. Jsou lehké a snadno se s nimi manipuluje. Pro mytí horních oken využijete teleskopický nástavec, takže už nebudete muset absolvovat neoblíbenou akrobacii na parapetu. Aku čistič oken navíc využijete i na jiné hladké povrchy, jako jsou třeba zrcadla, skla sprchových koutů, keramické obkladačky nebo dlažba v koupelně.

Snadné mytí oken pro každého

Perfektně vyčištěná a vyleštěná okna beze skvrn a šmouh zvládne s pomocí aku čističe i méně zdatná hospodyňka. Nádobu stěrky stačí naplnit vodou s koncentrátem čisticího roztoku. Zapnutým přístrojem pak pohyby nahoru a dolů snadno přejíždíte lištou po povrchu – k dokonalým výsledkům stačí na každém okně zopakovat celý postup dvakrát.

Cena nejlevnějších aku čističů začíná lehce nad částkou 1 000 Kč. Rychlé a účinné čištění oken tak není nijak nedostupnou záležitostí. Kvalitní pomocníky shánějte například u firem Nilfisk Smart nebo Black & Decker.