Koupelna plná zeleně

Po těžkém pracovním dni je pro některé tou nejideálnější vzpruhou pořádně teplá vana nebo sprcha. Abychom si však tento moment relaxace užili co možná nejvíce, je zapotřebí mít koupelnu přesně takovou, abyste si tento rituál maximálně vychutnaly.

Pokojové rostliny

Pokud jste milovníkem zeleně a máte kytky na každém kroku, pak vězte, že i z koupelny si můžete udělat svou malou soukromou džungli, ve které se budete cítit naprosto báječně. Je však důležité vědět jaké květiny se do koupelny hodí.

Jelikož bývá v koupelnách často tma a vlhko, je zapotřebí vybírat takové květiny, které takové prostředí milují. Nečekejte ale, že vám bude koupelna celoročně kvést. Pokud máte v koupelně okno, můžete do ní dát v podstatě jakoukoliv pokojovku, například banánovník, je však potřeba dbát na to, aby nebyly rostliny v přímém kontaktu se sluncem.

Trochu složitější je to u koupelen bez oken. Do koupelny je můžete umístit v momentě, kdy je z koupelny alespoň na dva dny v týdnu přenesete na světlo. Ne všem květinám ale časté měněné místa vyhovuje a proto je lepší spolehnout se na jistotu.

Kapradiny to jistí

Kapradiny nejsou na světlo příliš náročné, a pokud je v koupelně byť jen malé okénko, měly by to zvládnout. Zalévat byste je měly vždy tak, aby měly jen lehce vlhký substrát. Mezi nejoblíbenější kapradiny patří ledviník, netík či parožnatka.

Velmi nenáročnou rostlinou je také bambus. Skvěle se hodí pro hydroponní pěstování a nepotřebuje téměř žádné denní světlo. Navíc roste velmi rychle, takže jej můžete snadno množit a rychle si tak udělat z koupelny bambusový lesík.

A pokud po květu přeci jen toužíte, pak by to měla být orchidej, kterou do koupelny umístíte. Ta miluje vlhko, díky kterému bude kvést opakovaně. Vyžadují o něco více světla než kapradiny a péče o ně není příliš náročná.