Kupujete nový byt? Stačí málo a proměníte jej k nepoznání

Pokud si kupujete nový byt, pak je vždy dobré před nastěhováním udělat několik drobných změn, které mohou být nejen změnit k nepoznání, ale především vám pomohou cítit se v něm skutečně jako doma.

Do nového a hezkého

Při koupi bytu nehleďte jen na jeho současný stav, ale i na potenciál, který má. Sledujte stav podlah, kvalitu omítky, případně kvalitu nábytku, který byl na daném místě zanechán. Pokud chcete mít byt skutečně téměř jako nový, je vždy dobré znovu místnosti vyštukovat. Pokud se vám nechce stará omítka sundávat, pak alespoň znovu všechno místnosti vymalovat.

Dále je dobré zaměřit se na podlahy. Ty je zapotřebí buď renovovat, případně je znovu položit. Pokud však máte v bytě například staré parkety, je dobré vytěžit jejich potenciál na maximum a pokusit se o jejich renovaci.

Možná byste nevěřily, jak velká proměna nastane v momentě, kdy se zaměříte i na futra dveří. Stačí je přetřít, v případě starých kovových futer pořídit obložky, které vám vytvoří luxusní vzhled celých futer. Pokud budete futra natírat, rovnou se podívejte i na potrubí topení, i to totiž stačí přetřít a výsledek vypadá hned mnohem lépe.

Přetření je velice efektivní i u oken, ovšem nejlepším řešením je stará okna vyměnit za nová. Zde je však nutné počítat s výraznou investicí, na které ze začátku nemá finance jen tak někdo.

A v neposlední řadě jsou tu také dveře. Pokud máte staré a ošklivé dveře, vyměňte je. I nové dveře totiž dovedou kompletně změnit celý charakter bytu.