Svíčky v interiéru

Máme tu čas Vánoc, a k němu neodmyslitelně patří také svíčky všeho druhu, které si rádi zapálíme pro příjemnou atmosféru, hezké světlo či zajímavou dekoraci. Se svíčkami se však musí nakládat opatrně a je zapotřebí je také dobře vybírat.

Hlavně opatrně

Svíčky mohou být zcela jedinečným prostředkem, jak doma vykouzlit jedinečnou vánoční atmosféru. Několik malých plamínků totiž vytvoří v interiéru příjemné měkké světlo, které všemu dodá zajímavý nádech a romantickou atmosféru.

Pokud byste si i vy chtěli vyzdobit svůj interiér svíčkami v tomto vánočním čase, pak je dobré svíčky správně vybírat. Mnoho lidí totiž nakoupí řadu svíček, které zapálí a pak se divý, že výsledný efekt není ani zdaleka tak příjemný, jak si představovali.

Je to z toho důvodu, že je svíčky nutné vybírat nejen podle toho jak vypadají, ale i jakou mají vůni, složení a jak jsou velké. Aromatické svíčky je vždy dobré mít v jedné místnosti stejné a pokud možno mít zapálenou pouze jednu větší. Různé vůně by se totiž vzájemně tříštily a výsledek by nebyl dobrý.

Problémem aromatických svíček je také to, že jejich složení není vždy našemu tělu zcela prospěšné. Pokud si chcete svůj interiér provonit, je k tomu lepší použít aromalampu s vonným olejem. Svíčky tedy raději volme nezávadné, jejichž vos neuvolňuje do ovzduší žádné aromatické látky.

Zároveň je důležité dobře vybírat kam budete svíčky dávat. Vždy myslete na bezpečnost a tedy kontrolujte, aby se plameny svíčky nemohly dotýkat ničeho v jejím okolí, a zároveň aby byl i její podklad nehořlavý. Taktéž myslete na to, že může vosk ze svíčky vždy vylít a proto mějte svíčku v něčem, co jej vždy zachytí.

Svíčky nikdy nenechávejte doma samotné. Zapalujte je pouze v případě, kdy víte, že je budete mít vždy na očích, že u nich neusnete a že budete v případě jakéhokoliv problému vždy schopni zasáhnout.