Mějte dokonalý design vašeho obývacího pokoje. Poradíme vám, jak na to

Při renovaci se zaměřujeme na naše vlastní pocity, aniž bychom věděli základy designu. To je důvod, proč výsledek ne vždy splňuje naše očekávání.

Ve vašem obývacím pokoji je pouze horní osvětlení

Osvětlení vytváří atmosféru. Má velký vliv na vaši náladu, takže v obývacím pokoji nelze vystačit pouze s lustrem uprostřed místnosti. Vytvořte si vlastní osvětlovací systém (čtecí, nástěnné a stojací lampy, stropní svítidla atd.)

Chybějící nebo nesprávná velikost koberce

Malé koberce způsobují nerovnováhu v místnosti, proto si pro svůj obývací pokoj vyberte správnou velikost koberce. Velký koberec vizuálně rozšiřuje prostor a interiér získává ucelený vzhled.

Dominantní televize

Nejlepším místem pro televizi je prázdná zeď. Neinstalujte televizor před nebo v blízkosti okna, protože je to škodlivé pro váš zrak a brání vám jasně vidět obraz. Vzdálenost mezi televizorem a pohovkou závisí na velikosti obrazovky: vzdálenost se musí rovnat 3-5 úhlopříčkám. Berte to v úvahu při nákupu nového televizoru.

Nepodceňujete sílu polštářů

Pohovkové polštáře vytvářejí útulnou a uvolněnou atmosféru. Při jejich výběru zvažte, zda jejich materiál a struktura vyhovují látce, kterou je vaše pohovka a křesla pokryta. Pokud je nábytek v obývacím pokoji vyroben ze sametu nebo veluru, řekněte ne bavlněným nebo lněným textiliím. Pro menší nábytek vybírejte malé předměty. Masivní pohovka umožňuje několik objemných polštářů.

Vaše pohovka stojí u zdi

Toto pravidlo funguje pro velké místnosti. Pokud máte příležitost umístit pohovku daleko od zdi, udělejte to. Vizuálně zvětšíte prostor a vytvoříte pohodlí. Pohovka stojící u zdi, když je prostor navíc, působí spíš jako taneční studio než jako obývací pokoj.

Tmavý nábytek s nízkými stropy

Pokud si koupíte tmavý nábytek pro místnost s nízkým stropem, bude to vypadat stísněně. Vyberte si kompaktní pohovky a židle a elegantní stoly na vyvýšených nohách. Proveďte výběr, který upřednostňuje neutrální světlé odstíny.