Výběr vinylové podlahy

Vinylové podlahy jsou v dnešní době velice oblíbeným způsobem, jak vyřešit podlahu v bytech, novostavbách, ale i rekonstruovaných domech. Jejich schopnosti univerzálnost a kvalita je totiž řadí do popředí před ostatní materiály.

Chce to cvik

Pokud se rozhodnete pro vinylovou podlahu, získáte tím jistotu, že se dočkáte skutečně kvalitní podlahy, která něco vydrží a nebude ani po letech vypadat vůbec špatně. Ovšem výběr samotné vinylové podlahy není jen tak.

První problém nastává v momentě, kdy zjistíte, že existují dva druhy vinylových podlah. Tím prvním jsou vinylové pohlahy lepené a druhé na tzv klik systém. Vinyl lepený má tu výhodu, že je oproti vinylu s klik systémem levnější. Problémem však je, že jeho aplikace není úplně jednoduchá a často vyžaduje ruce profesionála.

Vinyl je totiž potřeba nalepit na lepidlo a jednotlivé dílce do sebe zakládat tak s co největší šikovností. Je tedy potřeba určité zručnosti a zkušeností. Pokud si lepený vinyl přeci jen chcete pokládat sami, pak je dobré požádat někoho, kdo už někdy něco takového dělal, aby vám vinyl založil a od tohoto základu jste se již odrazili.

V případě klikového systému je celý proces daleko jednoduší. Speciální drážky vše drží perfektně na jednom místě, a vůbec nehrozí, že byste pokládku podlahy nějakým způsobem zkazily. Problém je ovšem v ceně, jelikož jsou podlahy s klik systémem podstatně dražší.

Další kámen úrazu spočívá ve výběru té správné podlahy. Na trhu je totiž mnoho výrobců i značek a každý nabízí trochu jiné vzory, barvy i kvalitu. Vybírejte především podle svého vkusu, ale myslete i na účel a souznění s ostatními podlahami i vybavením domácnosti.