Nebojte se dělat si věci sami

Mít v domácnosti věci, které jste si sami vyrobili, je velká radost, věřte nám. Stačí jen dobrý nápad, popřípadě se podívat na návod co a jak a pak vám již nic nestojí v cestě.

Dělejte si domov hezkým

Domov se stává hezkým a útulným v momentě, kdy máte okolo sebe pěkné věci. Ty si buď můžete zakoupit jakémkoliv obchodě s doplňky do domácnosti, a nebo si je můžete zkusit vyrobit sami. My se dnes podíváme na několik věcí, které si doma můžete v pohodě vyrobit, nebude vás to stát skoro nic a ještě z toho budete mít velmi dobrý pocit.

Lustr z míchátek

Příkladem je lustr z míchátek. Velice jednoduchá věc, kdy prostě jen poslepujete dohromady klasická dřevěná míchátka, která dostáváte ke kávě v kelímku. Na internetu najdete celou plejádu návodů jako na to. Výsledkem je velmi designový detail, do kterého můžete dát například retrožárovku. Nebo můžete celý míchátkový skelet potáhnout průsvitným papírem a mít tak i hezké stínidlo

Misky z kokosu

Na Vánoce má doma kokosový ořech skoro každý. Věděli jste však, že se z něj dají vyrábět i zajímavé misky? Prostě jen vezměte dostatečně velký a kulatý kokosový ořech, který rozpulte v polovině, popřípadě v horní třetině. Čím hladší a rovnější řez bude, tím lépe. Kokos následně důkladně očistěte a to jak z vnitřní, tak i vnější strany. Povrch kokosové misky by měl být bez vláken s pěkně lesklý. Lesku docílíte například včelím voskem, který na kokosovou misku naneste a následně pořádně rozleštěte hadříkem. Nezapomeňte dole zbrousit také malou plošku, aby ořech dobře stál.

Jak vidíte, vytvářená podobných věcí není nic složitého. Na internetu existuje obrovské množství návodů na podobné věci, které naleznete pod zkratkou DIY. Tak s chutí do toho!