Nemusíte se vyznat ve financích, abyste dobře investovali

Pořád hledáte tu správnou investiční příležitost, která sedne i vám a konečně se naučíte zhodnocovat své peníze? Nemusíte se snažit proniknout ani to tajů akciových trhů, ani pochopit bitcoin či jiné virtuální tzv. kryptoměny. Investujte tradičně – do zlata.

Každý, kdo hledá poměrně jednoduchou formu investování, která je však bezpečná, má příležitost investovat do zlata. Konkrétně do nákupu zlatých slitků, nebo do alternativy – do nákupu zlatých mincí. Obojí je považováno za investiční zlato a díky tomu jej máte možnost nakoupit s nulovou DPH. To je hned první zisk, který máte – ušetřených 21 % nákladů při svém investování.

Finanční odborníci doporučují investice do zlata spíše jako dlouhodobější. Minimálně v délce pět až šest let, ne kratší. Na rychlé spekulace se zlato nehodí. To však obvykle ve chvíli, kdy chceme své peníze dobře investovat, třeba na důchod, ani neočekáváme.

Zlaté slitky je třeba nakupovat od prestižních firem

Nejběžnější formou investice do zlata je nákup zlatých investičních slitků. S jejich výběrem vám rádi pomohou v numismatické prodejně v pražském Obecním domě, nebo na e-shopu prodejny Zlate-mince.cz. Přímo v prodejně koupíte kvalitní švýcarské zlaté slitky v různých gramážích, a tedy i s různou hodnotou. Nebuďte překvapeni, že se jejich cena denně mění. Je to v závislosti na měnícím se kurzu zlata. Ten máte možnost sledovat i na stránkách zmíněného e-shopu. Prodejna vám zlaté slitky nejen prodá, ale rovněž je od vás v případě zájmu vykoupí.

Investovat do zlatých mincí bývá ještě výhodnější

Jak jsme již zmínili, investovat lze i do mincí. Zlaté mince jsou totiž oblíbené nejen mezi sběrateli mincí, tedy mezi numismatiky, ale i mezi investory. Mnohdy menšími. Nákup zlatých mincí umožňuje pravidelně investovat menší částky do zlata. Mince jsou však více než jen zlato. Jejich cena mnohdy převyšuje hodnotu zlata. Cení si je totiž sběratelé, ale oceňuje se i jejich umělecká hodnota. Některé pak po desítkách let získají i hodnotu historickou. Například Pražská mincovna vydává omezené série zajímavých mincí, u kterých se předpokládá i významný nárůst v čase z historického pohledu.