Co nesmí chybět v úžasném dětském pokoji?

Chcete svému synovi, dcerce, či dokonce několika potomkům zařídit pokoj, v němž budou vyrůstat, hrát si a později se učit s radostí? Pak už nejspíš máte tisíce nápadů, jak jim místnost přizpůsobit, aby se zde cítili pohodlně a šťastně. Na jednu věc jste ale určitě zapomněli.

Dětský organismus potřebuje mnohem více spánku než ten dospělý. Děti musí spát dostatečně dlouho a také kvalitně. Potřebují k tomu trochu více specifické podmínky ve srovnání s vámi – měly by mít ticho a tmu.

Zatemněte dětem pokoj roletami

Nejvíce rušivého světla do pokoje pochopitelně vniká oknem. Proto byste se měli snažit jej nějak zabezpečit. Obyčejné vnitřní žaluzie místnost zcela nezatemní, daleko lepší funkčnost mají rolety. Spánek si díky nim užijete i ve dne a vaše děti taktéž. Máte-li tedy malé potomky spící po obědě, možná by bylo dobré o roletách uvažovat. Společnost VELUX totiž nabízí speciální dětskou kolekci rolet.

Zabodujte oblíbenou pohádkovou postavou

Kolekce snů od Disney & VELUX je určená primárně do dětských pokojů, jelikož přichází ve 12 různých zábavných designech. Na roletách se objevují Medvídek Pú, Mickey a Minnie Mouse, Letadla, Bambi a mnohé další postavičky, jež děti znají z pohádek. Tak si vzpomeňte, jakého hrdinu mají oblíbeného vaši potomci. Určitě jim udělá radost, když budou moci usínat s ním.

O funkčnost ochuzeni nebudete

Rolety z dětské kolekce se sice snaží zaujmout zejména vzhledem, avšak nebudete ochuzeni ani o bezchybnou funkčnost. Jediným omezením je fakt, že se vyrábí pouze s manuálním ovládáním. Roleta se pohybuje v hliníkové drážce, posun je jednoduchý. Také její namontování je díky systému Pick&Click® hračka. Kombinovat ji lze s venkovními markýzami (pro ochranu před horkem) a sítěmi proti hmyzu. Pro zatemnění je však zcela dostačující, lepší volbu byste hledali jen těžko.