Feng shui znamenalo ve staré Číně udržovat vše v rovnováze

V dnešní době se čím dál častěji setkáváme s využitím této filozofie i při úpravách domu, bytu či zahrady.

Před domem
asdasaa
Feng shui klade velký důraz na to, aby byla cesta na zahradě čistá a veškeré věci, které se na ní nacházejí v perfektním stavu. Ať už jde o živý plot, rybníček nebo posekaný trávník. Pokud máte rodinný dům a k němu například cestu, ta by měla být řádně osvětlena a upravena tak, aby případní hosté dobře viděli na cestu. Vstupní dveře do domu by neměly být umístěny naproti kuchyni nebo toaletě.

V domácnosti

sadasdsa
Uklizenost je první věc, na kterou koukáme, když k někomu přijdeme na návštěvu. Velmi často se nám ale stává, že je všude kam se podíváme, je nepořádek, a je těžké najít místo, kde by nebyl. Chcete-li být v souladu s učením Feng shui, musíte odstranit volně odložené oblečení, batohy, rozházené časopisy a tak podobně. Dále je nutné vyčistit všechny těžce dostupné prostory, kterým nevěnujete až takovou pozornost při každodenním úklidu. Tímto prostorem může být prázdná police ve skříni, prostor za lednicí a tak dále. Všechny skleněné plochy musí být čisté a všechna zrcadla ideálně v úrovni obličeje.

Špatné emoce musí pryč

sdsdsa
Emocionální nepořádek hraje často mnohem důležitější roli než ten klasický. Zbavte se starých fotografií, které vám připomínají vašeho psa, který předloni odešel do psího nebe nebo někoho kdo vám ublížil. Všechny tyto věci nahraďte květinami, ale i zde je nutné dbát zvýšené opatrnosti v případě, že chcete mít i toto v souladu s čínskou filozofií. Listy květiny musí být zaoblené, nikoliv špičaté.

Nebojte se experimentovat!

54591d087f763
Nikde není napsáno, že se musíte striktně řídit všemi zásadami z učení Feng shui. Pokud vám například postel vyhovuje pod oknem a spí se vám takhle pohodlně, nepřestěhovávejte ji jinam, mohli byste narušit svou rovnováhu.