Obývací pokoj a kuchyň v jednom

V dnešní době, kdy se lid stěhují do města, začínají často v malém bytě. V těchto prostorách si člověk nemůže zas až tak vymýšlet a realizovat své plány a představy. Přesto Vám poradíme, jak inteligentně, hezky a přitom elegantně upravit byt a přetvořit jej k obrazu svému.

Musí to hrát dohromady

Spojení dvou různých nebo chceme-li, odlišných prostorů vyžaduje nutnou dávku kázně. Tedy alespoň pokud jde o výběr nábytku a různých doplňků. Lze vůbec sladit sedací soupravu se židlemi v jídelně? Rozhodně to jde, jen to chce více přemýšlení a plánování. V ideálním případě přizvěte bytového designéra, který má velmi často s podobným řešením již zkušenosti a může vám tak přinést další nápady. Designér mnohdy vyhotoví 3D návrh, dík kterému bude Vaše představa co nejreálnější.

Obývací pokoj je základ

V obývacím pokoji jsou takovými hlavními poutači pozornosti zejména sedací souprava, konferenční stolek a stolek pod televizí. Samozřejmě, že obývací pokoj je v dnešní době hojně využíván k relaxaci a odpočinku a tuto funkci by měl právě plnit. Další nezbytností je koberec, který nejen že zahřeje nohy v zimních měsících, ale také přispěje dobré akustice v místnosti. K dokreslení atmosféry potom může sloužit lampa, která krásně nasvítí místnost. Při vybavování takto malého prostoru se nesnažte zaplnit obývák nábytkem. Čím méně nábytku, tím více prostoru. Pokud pořídíte dřevěnou komodu ke stěně, do které naskládáte veškeré drobnosti, máte téměř vyhráno. Navrch můžete postavit květinu, obrázek nebo pár svíček.

Stále si nejste jisti?

Pokud ani do této chvíle nevíte, jak prostor rozdělit a přitom máte pouze jednu místnost, zkuste využít barový pult. Tento právě rozdělí kuchyň od obývacího pokoje a nenásilně tak získáte prostor, který může sloužit právě místo klasického jídelního stolu.