Oživte svoji zahradu i interiér

Existuje několik tipů jak oživit svoji zahradu a interiér. Co takhle vyzkoušet umělé trávníky nebo designové rohože?

Umělé travní koberce

Toužíte po krásném udržovaném trávníku, ale nebaví vás sekání trávy a pletí otravného plevele? Chcete aby si vaše děti měly kde hrát, ale bojíte se klíšťat a jiného hmyzu? Přečtěte si následující článek a třeba se rozhodnete pro umělý trávník.

Určitě si říkáte zda umělá tráva nahradí skutečný trávník. V dnešní době jsou ale na trhu věrné kopie. Pořizovací cena je sice o trochu vyšší, ale rozhodně to stojí za to. Můžete si například vybrat umělý travní koberec s vyšším vlasem (až 5 cm).

Kam umělou trávu umístit?

Umělou trávu nemusíte umisťovat zdaleka jen na vaši zahrádku jako náhradu té skutečné. Velmi praktická je okolo bazénů, kde by živá tráva neměla šanci přežít. V posledních letech se umělé trávníky čím dál tím víc umisťují na venkovní hřiště, terasy nebo do zimních zahrad.

Výjimkou není ani umístění přímo v interiéru. Bytový designeři mají velkou fantazii a tak v několika interiérech nalezneme například koutek na čtení, který je umístěn na umělé trávě, okolo dřevěný nábytek, přírodní doplňky a hořící krb. Majitel má tak svůj vlastní kousek přírody u sebe v obýváku.

Druhy umělé trávy podle umístění a materiálu

Už víte kam s umělým trávníkem, ale nevíte jaký typ zvolit? Rozhodující je zda bude v interiéru nebo v exteriéru. Našim největším nepřítelem je vlhkost. S interiérem není co se týče vlhkosti žádný problém, ale v exteriéru se na to musíme zaměřit.

Pokud umisťujeme umělou trávu na hlínu, postačí nám levnější varianta bez gumových kuliček na spodní straně. Při pokládání na beton či dlažbu musíme zvolit právě variantu s gumovými kuličkami, které slouží k dobrému odvádění vlhkosti.

Umělé travní koberce také rozdělujeme podle materiálu:

  • textilní – jemné jako normální koberec
  • plastové – různé délky sestřižení, možné si zvolit trávu s nižším vlasem, která vypadá spíše jako mech

Pocity z umělé trávy

Pokud budete po umělé trávě chodit bosy, zjistíte že je to velmi příjemné. Plast je jemný a při došlapu imituje skutečnou trávu. Umělé trávy s kratším vlasem však mohou být nepříjemné při ležení. Pokud tedy vybíráte trávu k bazénu, kde se budete chtít opalovat, volte druhy s vyšším vlasem.

 

Umělé trávníky jsou tedy ideálním řešením pro toho, kdo chce mít na své zahrádce trávník, ale není ochotný se o něj starat. Nezapomínejte ale ani na využití v interiéru, kde vám umělá tráva může pomoci oživit okoukaný prostor.

Designové rohože

Již v minulém století lidé používali před svými domy klasické rohožky. V současné době jsou stále moderní, jen dosáhly mnoha technologických a designových vylepšení. Vstupní čistící rohože jsou nezbytnou součástí každého domu nebo bytu. Někdy už si ani neuvědomujeme přes kolik rohoží denně projdeme.

 

Primárně slouží k očištění obuvi a zamezení roznášení nečistot do interiéru. Také však jako ochrana proti uklouznutí a v neposlední řadě jako designový doplněk. Na výběr máme jak z textilních tak gumových rohoží.

 

Rohože nemusí být vůbec nudné. Například je možné do rohože zakomponovat logo vaší společnosti nebo jméno vaší rodiny. Každý kolemjdoucí pak ví, kdo v daném domě nebo bytě bydlí. Můžete si také vybrat z velkého množství barevných variant, obrazců nebo tvarů. Oživte svoji vstupní halu designovou rohoží a zaujměte vaši návštěvu hned u dveří.