Palisády poslouží jako skvělé ohraničení záhonů

Chcete kvalitně a elegantně ohraničit svůj záhon. Pak vám v tomto článku přinášíme zajímavý tip, který by vám mohl pomoct.

Palisády jsou čím dál oblíbenější a populárnější. Používají se ve venkovních prostorech a slouží k optickému i funkčnímu rozdělení zahrady na různé části. Mohou ohraničovat terasy, vytvářet schody, ohraničovat a oddělovat záhonky nebo třeba vyznačovat chodníčky.

Palisáda z recyklátu

Okolo záhonů se používají z funkčního, ale také dekorativního hlediska. Plotové zástěny vytvoří nádherné upravené záhony a záhony opticky rozdělí. Často se používaly dřevěné nebo plechové zástěny, ale v poslední době jsou čím dál více populární palisáda z recyklátu. Plastové palisády z recyklovaného materiálu jsou odolné, ekologické a vyrábí se v mnoha různých vzhledech, takže si můžete vybrat právě takovou, která se hodí do vaší zahrady a která se vám bude líbit. Hodí se také k ohraničení vyvýšených záhonů.

Hlavní výhodou plastových palisád z recyklátu je jejich odolnost – vydrží přímý sluneční svit, nehnijí, můžete je zatížit, snadno se udržují a omývají vlhkým hadříkem, není potřeba je natírat. Také nenasáknout tekutinu a tím pádem nedochází k jejich praskání nebo nahnívání a nemá na ně vliv běžné hnojivo nebo čistící prostředky. Bez problémů tak můžete záhony hnojit a palisády omývat.

Plotové zastěny

Plotové zástěny k záhonkům mohou být různě široké, dlouhé i vysoké, při výběru je možné vše přizpůsobit vašim potřebám a požadavkům. Díky tomu jsou velmi variabilní a při vhodné volbě tyto zástěny snadno přizpůsobíte terénu na vaší zahradě. Proto se hodí nejen na rovné plochy, ale také do kopcovitých a svažitých oblastí. Pomocí palisád můžete vytvořit také schodovité záhony, které jsou velmi dekorativní a praktické.

Další obrovskou výhodou je, že je palisáda z recyklátu velmi odolná a má dlouhou životnost. Jejich životnost lze odhadnout minimálně na 15 let bez jakékoliv práce a nutné údržby.