Perský koberec patří mezi nejlepší

I když se zdá, že vzhledem k široké nabídce různých moderních podlahových krytin nejsou tradiční koberce pro dnešní zákazníky zase tak lákavé, není to pravda. Hlavně vysoce kvalitní modely si své kupce vždy najdou.

Údržba je dnes mnohem jednodušší

Vaši podlahu může tvořit ledacos. Hodně poptávaný je kupříkladu vinyl, velmi oblíbené jsou dřevěné plovoucí podlahy a dost často se prosazují i různé druhy dlažeb. Všechny tyto povrchy mají jedno společné – snadno se udržují v čistotě. Často stačí špinavé místo přejet jednou nebo dvakrát mokrým hadrem a máte po problémech.

Pokud si však koupíte tepich, musíte počítat s tím, že čištění bude o něco náročnější. A je jedno, jestli si vyberete něco levnějšího, nebo dáte přednost skutečné kvalitě. Koberce je potřeba v pravidelných intervalech luxovat.

A nejen kvůli tomu, že se v nich běžně usazuje prach, ale také roztoči, kteří jsou hlavně pro alergiky nevítanými hosty číslo jedna. S opravdu dobrým vysavačem byste však potíže tohoto druhu mít neměli.

Rovněž ani skvrny už nejsou nevyřešitelným problémem. Současné čistící prostředky dokonce dokáží bez poškození koberce odstranit i dlouho zaschlé stopy po omáčce, polévce nebo nějakém barevném pití.

Ne každý tepich lze tímto způsobem vyčistit. Ty nejlevnější nestojí ani za tu námahu, avšak kupříkladu kvalitní orientální koberce jsou na tom v tomto ohledu daleko lépe. A nejen v tom.

Ruční práce

Mít doma orientální perský koberec je skutečně velkou výhrou, jelikož podobně kvalitní tepichy neexistují. Jedná se totiž o ruční práci, takže každý kousek je naprostým originálem.

Vyrábí se jen a pouze z přírodních materiálů, třeba z ovčí vlny. Díky tomu jsou tyto koberce úžasně měkké a hebké a rovněž i dlouho vydrží. Když se o takový tepich budete dobře starat, nezmění své vlastnosti po několik desetiletí.

Chcete-li za své peníze dostat opravdový originální perský koberec, a ne pouze předražený šunt, navštivte Buchara-eshop. S tamním výběrem i cenami budete spokojeni.