Pořiďte si domů rostliny, ze kterých budou vaši domácí mazlíčci nadšení

Mít doma květiny, je nejen skvělý dekorativní prvek, ale zároveň vám vytvářejí příjemné ovzduší a přináší mnoho radosti. Věděli jste však, že radost mohou přinést i vašim domácím mazlíčkům, především pak kočkám? Pojďte se s námi podívat na květiny, které se budou vaším mazlíkům náramně zamlouvat.

Šanta kočičí

Šanta působí na kočky doslova opojně. Jedná se o skvělý způsob jak vaší kočičce dopřát trochu styku s přírodou a hlavně jak jí co nejlépe rozptýlit z permanentní nudy, kterou může doma zažívat. Šanta je nenáročná rostlina, jejíž pěstování je zcela jednoduché a zvládne jej i úplný začátečník. Pro kočky je šanta jakási forma stimulantu, která je nabudí a tak trochu i omámí. Kočky jsou pak velice hravé a zažívají příjemné pocity. Zajímavé je, že na některé kočky šanta vůbec nepůsobí. Vhodná je také pro člověka do čajů, ve kterých nás zklidňuje.

Kozlík lékařský

Kozlík působí na kočky podobně jako šanta. Kočky jej okusují, očichávají a válí se v něm. Kozlík má krásně vonící květenstvo, které vám bude doma dělat parádu. Hodí se taktéž do čajů, ve kterých působí uklidňujícím účinkem.

Rostliny pro pejsky

Abychom však neprotěžovali jen kočky, pojďme se podívat na rostliny, které jsou vhodné i pro pejsky. Mezi ně rozhodně patří například bazalka fialová, která je nejen krásná na pohled, ale i nádherně voní. Potěší také gerbery a to nejen vašeho psa, ale i vás. Velmi zajímavým je i plazivý rozmarýn, který je stejně aromatický jako jeho známější kolega, ovšem dělá velké plazivé trsy a proto je skvělý například pro plazení po zdech a kaskádách.