Přelivové bazény vám umožní vybudovat si přírodní koupání

Vlastní bazén na zahradě už dnes není ničím výjimečným. Ne všichni ho ale dokážou esteticky sladit s okolní zahradou. Mnohdy bazén na dané zahradě působí jako pěst na oko, nepřirozeně z ní trčí a vůbec do ní nezapadá. Nechte si místo toho vybudovat bazén, který okolní krajinu perfektně dotvoří.

V dobách, kdy se budovaly nadzemní bazény, to bylo ještě více markantní. Stavba trčela a vyčnívala do okolí. S příchodem zapuštěných bazénů se tento nevzhledný rys trochu minimalizoval, ale ještě stále můžete vidět bazény, které působí sterilním dojmem a příliš krásy nepobraly. Pořídíte-li si bazén ALBIXON, nic takového se vám nestane.

Hladina přelivového bazénu splyne s okolím

Společnost ALBIXON, odborník na trhu s bazény a bazénovým příslušenstvím, prodává tzv. přelivové bazény. Na ty se určitě zaměřte, protože působí velmi přirozeným dojmem. Jejich hladina totiž sahá až po samotný okraj bazénu a tvoří rovinu s okolním terénem. Bazén tím do zahrady mnohem lépe zapadne.

Přelivové bazény jinak fungují podobně jako skimmerové bazény. Voda je odváděna do přelivového žlabu, odtud se přefiltruje a vrací se zpět do bazénu.

Na dně vašeho bazénu mohou být třeba oblázky

Abychom si rozuměli, házet do bazénu oblázky, nebo jimi dokonce vysypat celé dno není dobrý nápad. Je však možné bazén pokrýt fólií, jež bude mít motiv oblázků. Někomu vyhovuje, když je na dně bazénu textura kachliček. Kdo touží po co nejvíce přírodním koupání, tomu budou vyhovovat zase bazény vypláštěné těžkou fólií s motivem vody, oblázků či jiného přírodního prvku. Výběr je opravdu bohatý.

Samostatnou kapitolou je pak zastřešení. I to u společnosti ALBIXON pořídíte, nicméně přírodnost vašeho bazénu trochu pokazí. Přírodní jezera krytá také nejsou. Na druhou stranu, zastřešení prodlouží koupací sezónu o dlouhé měsíce. Volba je jen na vás!