Připravujete se na výsadbu nového trávníků svépomocí? Bez techniky se neobejdete!

Určitě každý by si přál mít kolem celého pozemku doslova nádherný trávníkový kobereček, díky kterému by se mohl cítit každý den jako při pobytu v luxusním hotelu. Výsadba takového trávníku je přitom ta nejmenší záležitost oproti všem krokům, které jí předcházejí.

Předtím, než budete nový trávník tvořit, musíte pochopitelně upravit stávající pozemek tak, aby vznikly dokonalé roviny a případné jemné spádové plochy do krajů pozemku, aby se voda nehromadila kolem staveb a netvořila louže v prostoru. A to je bez techniky velice obtížné.

V počátku pomohou bagry

V první řadě se postará o vaše pohodlí rypadlo nebo bagr, podle velikosti pozemku. Všechny jsou vybaveny nejen hlavní lžící, ale také radlicí. Právě pomocí radlice a citlivé pomalé jízdy, můžete strhnout vrchní část špatné zeminy. Půjčovna rypadel pochopitelně nabídne mnohem větší a těžší stroje. Je proto na zváženou, jestli váha stroje neudělá více škody než užitku. Jakmile je vrchní vrstva dole, tak je třeba postupným projížděním v různých směrech udělat co nelepší rovinu.

V této fázi mohou pomoci také nakladače

Pokud se stane, a máte spoustu hlíny pro kterou nemáte využití, tak se jí rozhodně budete potřebovat zbavit. Většinou je ale standardem to, že je od výstavby domu poměrně dost velké množství zeminy volně k dispozici, a ta se naopak rozváží napříč pozemkem, aby vznikla nová, mnohem kvalitnější plocha. Každá půjčovna nakladačů nabídne jak velké stroje pro opravdu silné zatížení, tak i stroje, které jsou určeny pro drobnější zátěž. Práce nakladače se sice dá udělat i menšími prostředky, ale rozhodně to potrvá mnohem delší dobu.

Bagr, Rypadlo, Stopy, Stroje, Zařízení, Konstrukce

Před výsadbou je třeba povrch dokonale uzavřít

Jakmile máte všechno připraveno, kameny pryč a přibližnou rovinku, tak je na řadě udusávání povrchu. Celistvý povrch zaručí, že se semínka zapustí, a nebudou tak s vodou stékat a nevytvoří se lysá místa. Jednou z možností je použití ručních válců, druhou je potom půjčovna vibrační desky. Ta je sice určená pro úpravu odlišných povrchů, ale ani v tomto prostředí se zaručeně neztratí. Naopak odvede prvotřídní práci.