Zahradní bazény – nezbytná součást horkých letních dnů

Češi jsou ve světě známí mimo jiné i jako národ „bazenářů“. Aby také ne, na bazén narazíte téměř v každé zahradě. Důvod, proč jsou bazény natolik oblíbené, je každopádně více než patrný – během letních dnů totiž slouží k dokonalému osvěžení a relaxaci. Zároveň jsou místem, kde se můžete skvěle vyblbnout jak vy, tak i vaše děti. Rovněž nabízí mnohonásobně více soukromí než veřejná koupaliště.

Zahradní bazény dělíme do 3 základních kategorií, na samonosné, rámové a nafukovací. Každý z těchto typů má přitom své nesporné výhody. Například nafukovací bazény jsou velice žádané díky své nízké ceně a snadnosti instalace, stačí několik málo minut a bazén může být nafouknutý a připravený ke koupání. Nafukovací bazény jsou perfektní zejména pro děti. Využívat je mohou i dospělí, ale jim se spíše vzhledem k riziku proděravění vyplatí investovat do zahradních bazénů s pevnější konstrukcí.

Bazény různých tvarů a velikostí pro každou zahradu

Další oblíbenou kategorií zahradních bazénů jsou rámové, díky vysoké pevnosti nosné konstrukce mohou nabídnout opravdu dobrou stabilitu a odolnost. Dokáží odolat i silnějším nárazům, nevýhodou je pak ale složitější montáž. Poslední z možností jsou samonosné bazény, které představují zajímavý kompromis mezi dvěma výše uvedenými typy. Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv typ, vždy vybírejte pouze bazény vyrobené z kvalitních materiálů.

Zahradní bazény jsou navíc dostupné v celé řadě velikostí – od těch nejmenších dětských až po ty největší přesahující průměr 5 metrů. Stejně pestrá je i nabídka tvarů, vybrat si můžete například kulatý, obdélníkový nebo čtvercový. Nenajde se tak žádná zahrada, pro niž by se nenašel vhodný bazén.

Nezapomeňte ani na příslušenství k zahradním bazénům

Pokud jste si již bazén vybrali, pamatujte, že i k němu můžete dokoupit celou řadu příslušenství a doplňků, pokud nebyly součástí dodávky. Můžete si pořídit třeba schůdky, které vám pomohou se snadnějším přístupem do bazénu. Neobejdete se ani bez kvalitního a výkonného čerpadla, jež vám umožní odstávat nežádoucí nečistoty z vody.

V neposlední řadě se můžete porozhlédnout i po solárních krytech, jež dokáží zachytit sluneční energii a přeměnit ji v energii pro efektivní ohřev vody. Díky tomu se tak můžete koupat ve vyhřáté vodě i během chladnějších dní a nocí. Pokud máte rádi opravdu horkou vodu, tak si můžete pořídit vířivku – i ta se na zahradu perfektně hodí. Velmi praktické je pak bazénové zastřešení, to během celého roku chrání bazén, aby se do něj nedostaly cizí předměty, například listí či hmyz.