Prodlužte si koupací sezónu o několik měsíců díky zastřešení bazénu

Ten kdo má bazén na zahradě moc dobře ví, že jej v naší republice využije jen několik měsíců v roce. Pojďme se však podívat na řešení, díky kterému si svou bazénovou sezónu razantně prodloužíte.

Tímto řešení je zastřešení bazénu. Důvodem pro ně bývá finanční náročnost, jindy zase pocit, že jim značnou část zahrady přikryje něco, co vypadá jako velké pařeniště. Jenže moderní zastřešení v dnešní době vypadají již zcela jinak, než tomu bylo dříve.

Výhody

Díky zastřešení si prodloužíte koupací sezónu hned na několik měsíců, již jen proto, protože zastřešení zvyšuje teplotu vody a je schopno jí udržovat podstatně delší dobu na stejném stupni. V porovnání s okolní teplotou je teplota vody vyšší i o osm stupňů celsia, což je velmi příjemný rozdíl. Logicky tak také zastřešení snižuje náklady vydané na případné vyhřívání vašeho bazénu. O ochranných funkcích snad ani netřeba mluvit. Bezpečnost pro děti a ochrana před spadnutím objektů do bazénu zaručuje, že nemusíte mít z ničeho strach. Navíc se o bazén nebudete muset starat tak často.

Dlouhá sezóna

Podle některých propočtů lze díky zastřešení prodloužit bazénovou sezónu i na sedm měsíců v roce. A pokud máte bazén vyhřívaný, je možné jej používat kompletně celý rok. Navíc od jara do podzimu se rapidně sníží tepelné ztráty vody, ke kterým dochází hlavně v noci.

Které zvolit

Druhů zastřešení je skutečně velké množství a záleží především na vás, čemu dáváte přednost. Můžete si zvolit zastřešení, které je vysoké pouhých 30 centimetrů. V takovém případě se jedná o zastřešení s vyloženě ochranou funkcí, které je nutné při každém koupání složit. Pokud však chcete bazén aktivně využívat pod střechou, je nutné si vybírat z některých zastřešení s vyšším profilem, díky kterému se budete moci v bazénu volně pohybovat.