Ptáci, kteří se u nás chovají nejčastěji

Přemýšlíte nad tím, že začnete chovat ptáky? Chov ptáků je poměrně oblíbený koníček, kterému přichází na chuť stále více a více lidí. Lidé totiž dnes vyhledávají koníček, který by v sobě neměl zakomponovanou techniku ani nic podobného. Zkrátka si chtějí od moderních technologií na chvilku odpočinout, a to jim chov ptáků umožňuje. Kromě toho věděli jste, že chov ptáků jako takový je to nejstarší hobby na světě? A kupodivu se k tomu s velkou radostí a pompou vracíme.

Pokud patříte k lidem, kteří chtějí využít svůj volný čas, chov ptáků rozhodně vřele doporučujeme. Ptáci jsou milá stvoření, která si zamilujete už pro jejich nenáročnost. Otázkou ale zůstává, jací ptáci se u nás chovají nejčastěji. Třeba vám právě seznam nejčastěji chovaných ptáků u nás pomůže při rozhodování, zdali do tohoto koníčku půjdete nebo ne.

Andulky jsou stále oblíbené

Když přijdete k blízkým na návštěvu, v mnoha případech vás jako první pozdraví andulka. Andulka je velmi oblíbený pták, kterého můžeme buď chovat v interiéru v malé kleci pro ptáky, nebo ji můžeme chovat ve velkém třeba ve venkovní voliéře, která bude dostatečně velká i pro dvacet andulek. Andulky nepotřebují ke svému životu velké obydlí, stačí jim opravdu menší klec pro ptáky, kterou si párkrát obletí a opět usednout na bidýlko.

Papoušci jako oblíbená exotika

Ať už se jedná o papouška žako (neboli o papouška šedého) nebo o aru, je to další oblíbený druh chovaných ptáků. Jedná se o oblíbenou exotiku, kterou si často domů chceme koupit. Zatímco ženy při tužbě po exotice kupují exotické květiny, pánové na druhou stranu volí papoušky, kteří však potřebují o trochu větší obydlí, než na jaké jsou zvyklí. Vyhovují jim například voliéry pro papoušky Aluhobby, kterou si postavíte snadno a rychle jako stavebnici z hliníkových profilů.

I o holuby je stále zájem

Nejstarším druhem ptáků, který se u nás chová, je jednoznačně holub. A i o ně je stále větší zájem. Jen tedy k jejich spokojenému životu nepotřebují klec, ale holubník.