Pusťte dávku kreativity a unikátnosti do vašeho domova, to vše díky tabulové barvě

Už jste slyšeli o tabulové barvě a tabulové zdi v interiéru? Tento zajímavý prvek dokáže interiér nejen ozvláštnit, ale přináší také praktické a kreativní využití. Nemusíte se nijak obávat ani o své zdraví, tabulová barva je zdravotně nezávadná a rychle si tabulovou zeď zamilují i vaše děti.

Tabulová barva

Tabulovou barvu můžete běžně využít v domácnostech, lze ji totiž aplikovat na jakoukoliv plochu, tedy na zeď, ale i na nejrůznější doplňky či předměty. Na tabulovou barvu lze poté psát či kreslit s pomocí klasické křídy, která však práší, nebo speciálního křídového popisovače, který se nazývá také jako tekutá křída. Zvolit si můžete černou tabulovou barvu či zelenou. Tabulovou barvu seženete v klasické variantě či ve spreji.

Do všech místností

Vytvořit si tak díky tabulové barvě můžete doma vytvořit část zdi, na kterou budete moc kreativně tvořit, popřípadě si psát vzkazy. Takováto zeď se hodí do kuchyně, na chodbu či obývacího pokoje, ale také dětského pokoje. Aplikovat ji lze také na dveře, skříňky, nástěnky, květináře apod. Aplikovat ji totiž lze na materiály typu dřevo, dřevotříska, omítka, beton, kov atd.

Praktická i kreativní zeď

Tabulová plocha přitom může sloužit ke kreativnímu vyžití, ale i jako praktická pomůcka k zapisování receptů, nákupních seznamů či vzkazů. Výtvory přitom snadno smyjete s pomocí vlhčeného hadříku či houbičky.

Praktické rady

Pořizujte pouze ekologicky a zdravotně nezávadné tabulové barvy, které můžete aplikovat kdekoliv v interiéru. Tabulová barva je navíc vodou ředitelná, to znamená, že poměrně rychle schne, mnohem rychleji než barvy syntetické. První nátěr provedený tabulovou barvou uschne za 4-6 hodin. Druhý den tak na vytvořenou plochu můžete psát. Ideální je však nanést barvu ve dvou vrstvách.