Jak zvýšit efektivitu v home office? Máme pro vás několik poctivých rad a tipů!

Pracujete z home office? Pak nám pravděpodobně dáte za pravdu, že občas to není žádný med. Vaše kreativita a produktivita je na bodu mrazu, zároveň se o vás pokouší prokrastinace a datum odevzdání úkolu se hrozivě blíží.

Co dělat, abyste získali novou energii a vybičovali se k maximálním úkolům? Máme pro vás několik odzkoušených rad a praktických tipů.

Pořádek je pro blbce…

a inteligent údajně zvládá chaos. Někomu může neuspořádaný pracovní stůl vyhovovat, většina z nás na něm však potřebuje mít přehled a řád. Proto se zbavte všeho, co by na pracovním stole nemělo být, proveďte důkladnou inventuru a nechte si tam pouze věci, které s prací souvisí a mohou vám být při jejím vykonávání nápomocné.

Uzpůsobte si pracovní prostředí

Krajně nevhodné je zařizovat si pracovnu v ložnici nebo místě, kde pravidelně odpočíváte. Proto si v bytě či domě vyčleňte jednu místnost anebo kout, do kterého umístíte pracovní stůl včetně odpovídající kancelářské židle. A když už jsme u té židle, i jí byste měli věnovat nemalou pozornost.

Pracovní stůl a židle jsou základ

Výška stolu by měla odpovídat vaší výšce v sedu. Zároveň by se vám na stůl mělo vlézt všechno potřebné a neměli byste se u něj zbytečně tísnit. Co se týče židle k PC, levně ji můžete pořídit třeba v některém z e-shopů. Vždy ale kontrolujte, zda je ergonomicky konstruovaná a lze nastavit její výšku. Sedák jednací židle by měl odpovídat proporcím postavy. Ideální je, pokud její pohodlnost odzkoušíte přímo v prodejně. Na výběr máte židle s klasickým polstrováním, ale i kožené židle, které jsou ale finančně náročnější.

Nenechte se rozptylovat

Z pracovního koutu odneste vše, co by vás mohlo svou přítomností rušit. Nejrůznější druhy svíček, aromalamp a dalších dekorací, několik rámečků s rodinnými fotografiemi nebo cokoli dalšího, co si uzurpuje pozornost pro sebe je akorát na škodu. Na očích byste měli mít kalendář a hodiny. Od věci nejsou ani různé typy nástěnek, kam můžete umisťovat úkoly.