S kvalitními světly ušetříte

Život ve tmě má určitě své kouzlo, třeba pro netopýry, nicméně člověk potřebuje k normálnímu fungování světlo. A světlo něco stojí, zvláště v dnešní době, kdy cena elektrického proudu každý den atakuje nové rekordy. Proto byste měli myslet na zadní vrátka a používat primárně světelné zdroje, jejichž spotřeba je malá.

Ceny elektřiny se vyvíjí v neprospěch zákazníků

Na začátku minulého století měl elektřinu v domě jen málokdo, dnes ji však má každý. Bez ní bychom nemohli normálně fungovat jak doma, tak ani v práci. Ještě relativně donedávna se nejednalo o žádný velký problém, nicméně situace se mění a mnoho domácností i firem v současné době pociťuje, co to znamená opravdové zdražování.

Nové tarify u dodavatelů elektřiny navíc nakonec dostihnou každého, takže je dobré se na ten náraz připravit už dnes. Pak nemusí tolik bolet.

Je jasné, že jakožto jednotlivci cenu energií neovlivníme, ovšem co ovlivnit můžeme, to je naše chování. Už žádné svícení v prázdných pokojích, zbytečně puštěná televizi nebo mikrovlnná trouba neustále zapojená v zásuvce. Když si budete dávat pozor na takovéto drobnosti, dost možná nadcházející zdražování na své peněžence vůbec nepocítíte. Hodně vám v tom může pomoci vysoce spořivé osvětlení LED.

Vláknové žárovky už konečně vyhoďte

Mnoho lidí doma bůhvíproč neustále skladuje haldu vláknových žárovek ještě z dob, kdy se směly prodávat. Důvodem je obvykle jejich cena, která byla kdysi takřka symbolická. Je pravda, že moderní LED světla jsou někdy i o dost dražší, avšak jsou také mnohem úspornější.

Nejenže konzumují násobně méně energie, ale zároveň vydrží i déle. Zatímco vláknové modely bylo nutné měnit zhruba jednou za rok, LED žárovka vydrží fungovat klidně i několik let. A řeč je pořád o standardním typu, speciální verze jsou na tom ještě lépe.

Je tedy zbytečné lpět na zastaralé technologii, když si dnes můžete nakoupit mnohem efektivnější světla, například v internetovém obchodě Silring. Ve všech kategoriích na webu najdete kvalitní osvětlení za příznivé ceny.