Jaké upřednostňujete povlečení?

Když vybíráte povlečení, jaká kritéria jsou pro vás důležitá? Možná máte své oblíbené, nebo třeba nakupujete náhodně dle nálady, akcí atd. Pojďme si shrnout materiály, z nich se vyrábí, i další parametry, na které byste se při výběru měli soustředit.

Typy povlečení podle materiálu

Povlečení se vyrábí z různých materiálů. Klasikou je bavlna. Je oblíbená dlouhá léta a díky svým vlastnostem určitě bude i v budoucnu. Je totiž příjemná k pokožce. Bavlněné povlečení má další pozitivní aspekty – prodyšnost, savost, měkkost a pružnost. Právě ty jsou pro ložní prádlo důležité.

Jste-li zimomřiví, či rádi spíte ve větším chladu, pak oceníte flanelové povlečení. Jde vlastně o bavlnu, při jejíž výrobě se používá hustě tkaná látka o vyšší gramáži. Právě kvůli hřejivosti vám přijde vhod v zimním období.

A jak jste na tom s žehlením? Není to vaše oblíbená činnost? V tom případě je krepové povlečení vaším favoritem. Snadná údržba není jedinou jeho pozitivní vlastností.

Z dalších materiálů si ještě uveďme mikrovlákno, které oceníte především v zimě. I u něj je nenáročná údržba. Nebo dáte přednost luxusnímu saténu, popřípadě polybavlně?

Podle čeho ještě povlečení vybírat?

Samozřejmě důležitá je celková kvalita. Ta je mimo jiné daná gramáží. Často i na první pohled poznáte, zda vám výrobek vydrží. Nekvalitní látka není hladká, má mezery, uzlíky atd. Nechcete-li zkoumat tento aspekt, nakupujte v obchodech, o nichž víte, že prodává kvalitní české povlečení.

V neposlední řadě také volíme ložní prádlo podle barvy a vzoru. Máte tak možnost sladit ho s prostěradlem, ale i s celým interiérem. Do dětského pokoje se hodí motivy z pohádek. V současnosti je „in“ 3D povlečení. Vypadá velmi působivě. A trendů najdete více.

Už víte, na co dbát při výběru. A kde nakupovat? Široké možnosti vám poskytne internetový obchod Rodinnebaleni.cz. Přejeme příjemný spánek „v novém“.